23.04.2024 Teisipäev

Väikeelamute renoveerimise süsteem jooksis kokku

EAS-i ja KredExi ühendasutus avas täna taotlusvooru väikeelamute renoveerimiseks, mille eesmärk on saavutada elumajade energiatõhusus ja parem sisekliima, aidata kaasa energiakulude vähendamisele ja soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu, kirjutab Postimees.

Toetuse taotlemine on katkestatud.
Toetuse taotlemine on katkestatud. Foto: EAS

Täna hommikul jooksis aga süsteem kokku ning lehel on kirjas, et muretsemiseks pole põhjust.

EAS-i ja KredExi taotlusvoor on loodud väikeelamute renoveerimiseks, mille eesmärk on saavutada elumajade energiatõhusus ja parem sisekliima, aidata kaasa energiakulude vähendamisele ja soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu.

Renoveerimistööde teostamiseks on eraisikul võimalik taotleda pangast kinnisvara tagatiseta laenu ehk väikelaenu, kinnisvara tagatisega laenu ehk hüpoteeklaenu ning eluasemelaenu ehk kodulaenu, mida võib lisaks eluaseme soetamisele taotleda ka olemasoleva eluaseme ümberkujundamiseks. Ekspert tõi välja, et erinevaid panga poolt pakutavaid laenutooteid saab renoveerimisel kasutada ka nii, et klient tasub tööde eest osa omavahenditest ja osa laenurahast või kogu ulatuses laenuga.

KredExi toetusmeetme väljamakse järel saab klient osa laenusummast ennetähtaegselt pangale tagasi maksta. 

KredExi toetust saab taotleda üksikelamu, kuni kahe korteriga elamu või ridaelamu renoveerimiseks nii osaliselt kui ka terviklikult. Osalisel renoveerimisel on toetuse määr 20 protsenti toetatavatest kuludest ja maksimaalne toetussumma 20 000 eurot elamu kohta. Tervikliku renoveerimise korral on toetuse määr sõltuvalt elamu asukohast kuni 50 000 eurot ja kuni 50 protsenti toetatavatest kuludest.

Tervikliku renoveerimise toetuse saamise eelduseks on välisseinte ja katuse soojustamine, akende vahetamine, küttesüsteemi rekonstrueerimine ja ventilatsioonisüsteemi paigaldamine. Osalise rekonstrueerimise puhul toetatakse üksikuid töid või komplekstöid, mis aitavad elamu energiatõhususeväärtust kasvatada vähemalt ühe klassi võrra.

Lisaks renoveerimistoetusele on avatavas taotlusvoorus võimalik taotleda toetust päikesepaneelide ja akupanga soetamiseks ning paigaldamiseks.

EAS-i ja KredExi ühendasutuse väikeelamute rekonstrueerimistoetuse täpsemate tingimustega saab tutvuda KredExi kodulehel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255