25.10.2013 Reede

Reisibüroo Evmar teatas maksejõuetusest

Reisibüroo Evmar Business Group OÜ, mis kasutab kaubamärki Reisivalik, tunnistas täna Tarbijakaitseametile, et ei suuda täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi tarbijate ees.

Reisibüroo Evmar teatas maksejõuetusest
Reisibüroo Evmar teatas maksejõuetusest Foto: Reuters

Seoses sellega jäävad ära kõik Evmar Business Groupi vahendatud ja tulevikus toimuma pidanud reisid, teatas Tarbijakaitseamet. Kinnitamata andmetel on kõigi praegu väljaspool Eestit viibivate reisijate majutuse ja tagasilennu eest tasutud. Tegemist on teiste reisifirmade korraldatud reisidega.

Evmar Business Groupil on 32 000 euro suurune tagatis, mis on seatud BTA Insurance Company SE Eesti filiaalis. Tagatise kasutamise üle otsustab vastavalt turismiseadusele Tarbijakaitseamet.

Turismiseadus näeb ette, et tagatise kasutamise esmaeesmärk on reisijate reisilt tagasitoomine, reisitasu tagastamine tarbijale pakettreisi ärajäämise korral või hüvitise tasumine pakettreisi ärajäänud osa eest ning tarbijale tasu tagastamine lunastamata pakettreiside kinkekaartide eest.

Tarbijakaitseamet annab esmaspäeval täpsemad juhised, mis ajaks tuleb Evmar Business Groupilt reisi ostnud tarbijatel esitada ametile avaldus ära jääva reisi eest raha tagasisaamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference