02.08.2017 Kolmapäev

Ravimiamet peatas videosilda kasutavate apteekide tegevuse

Ravimiamet peatas apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise, mistõttu sulgeb Apotheka kaubamärki kasutav Terve Pere apteek juuni algusest videosilda kasutanud Kavastu ja Luunja apteegi; ettevõte plaanib ravimiameti otsuse kohtus vaidlustada.

"Ravimiamet ähvardas meile määrata sunniraha kuni 6000 eurot päevas, kui me ei lõpeta Luunjas ja Kavastus apteegiteenuse osutamist videosilla abil," ütles Terve Pere Apteegi juhatuse liige Kadri Ulla pressiteate vahendusel.

"Samuti ähvardas amet ka Terve Pere Apteeki tegevusloa äravõtmisega, mis tähendaks 85 Apotheka apteegi sulgemist," rääkis Ulla. "Teeme kõik endast oleneva, et Eesti riik siiski ümber mõtleks ega halvendaks ravimite kättesaadavust maal. Oleme seega sunnitud jalge alla võtma kohtutee."

Terve Pere Apteek on välja arendanud lahenduse, kus apteeker nõustab patsienti videosilla abil, rääkis Ulla. Kõik väljastatavad ravimid kontrollis üle erialatöötaja ja apteekrit abistas apteegis vastava koolituse saanud klienditeenindaja, märkis Ulla.

"Ravimiameti hinnangul ei ole aktsepteeritav, et klienditeenindaja võtab riiulist ravimipaki ning asetab selle veebikaamera alla apteekrile kontrollimiseks, sisuliselt ei ole ravimiameti hinnangul klienditeenindajal lubatud ravimikarpi puudutada," ütles Ulla.

"Teise põhjusena tõi ravimiamet välja hüpoteetilise vajaduse, kus patsient võib soovida ravimi veega lahustamist apteegis," lisas ta.

"Maapiirkondadesse on pea võimatu leida apteekreid – ja seda eriti suvisel puhkuste perioodil – mistõttu on apteegi lahti hoidmine maal väga raske. See lahendus võimaldas meil aga apteeke varasemast suisa kauemgi avatuna hoida," rääkis Ulla.

Apotheka kaubamärki kasutab üle 170 apteegi Eestimaa eri kohtades, pakkudes ravimeid ja teisi apteegikaupu nii linnas kui ka maal.

Kaubamärgi omanik on Magnum AS, mille omanikfirmale Up Invest kuulub ka uudisteagentuur BNS.
qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes