10.02.2023 Reede

Ravimiamet vajab töökoormuse kasvu tõttu juurde viit ametikohta

Ravimiamet taotleb sotsiaalministeeriumilt luba luua seoses töökoormuse kasvuga juurde viis uut ametikohta.

Ravimiametis on töökoormus tõusnud kõrgele.
Ravimiametis on töökoormus tõusnud kõrgele. Foto: ravimiamet

Ravimiamet vajab spetsilisti ametikohta bioloogiliste preparaatide osakonda, et katta ära rakkude, kudede, elundite ning vere valdkonna järelevalve. „Aastate jooksul on töömaht märgatavalt kasvanud, lisandunud on nii uusi preparaate kui ka uusi käitlejaid,” märkis ravimiamet.

Lisaks taotleb terviseamet kolme inspektori ametikohta järelevalveosakonda, et ära katta apteegiteenuse järelevalve tegevused ja apteekide ning hulgimüüjate kui elutähtsa teenuse osutajate järelevalve. Praegu tegeleb terviseamat 495 apteegi tegevuslubade ning inspekteerimisega.

Veel on terviseametil tarvis järelvalveosakonda juurde ühte inspektori ametikohta ravimite tootmise järelevalvega tegelemiseks, kuna valdkond on aastate jooksul märgatavalt kasvanud. Praegu on järelevalvatavaid tootjaid 27 ja radiofarmatseutikumide valmistajaid 3, mille tegevusloatoimingute ning inspekteerimisega terviseamet tegeleb. Lisaks menetleb ravimiamet ravimi kvaliteedidefekti teateid, mis puudutavad Eestis toodetud ja kasutatavaid ravimeid. 2022. aastal oli selliseid teateid 85.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference