30.05.2022 Esmaspäev

Õiguskantsler: amet ei tohi jahimeeste raadiosidet pealt kuulata

Keskkonnaamet ei tohi teha jahindusjärelevalvet jahil osalevate inimeste raadiosidset jälgides, teatas õiguskantsler Ülle Madise reedel keskkonnaameti juhile Rainer Vakrale saadetud kirjas.

Ülle Madise, õiguskantsler
Ülle Madise, õiguskantsler Foto: erakogu

"Riigi ülesanne on tõkestada ja avastada jahiseaduse rikkumised, kasutades selleks seaduslikke abinõusid," kirjutas Ülle Madise  Rainer Vakrale. "Paraku ei ole keskkonnaametil seaduslikku alust jahil osalejate sideseadmete asukoha tuvastamiseks. Kui tõhusaks jahindusjärelevalveks on täiendavaid õigusi tarvis, saab riigikogu soovi korral need õigused keskkonnaametile anda."

Raadioside salaja pealtkuulamine pole Madise sõnul aga üldse lubatud: vastavalt põhiseadusele on pealtkuulamine lubatud üksnes kohtu loal kuriteo tõkestamise või kriminaalmenetluses tõe väljaselgitamise eesmärgil.

Palun keskkonnaametil jahil osalevate inimeste raadioside õigusvastane jälgimine lõpetada. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametil palun hinnata, kas keskkonnaametile antud sagedusloa lisatingimustes nimetatud raadiosagedusi kasutatakse seaduslikel eesmärkidel ja vajadusel load kehtetuks tunnistada või neid muuta,

seisab õiguskantsleri kirjas keskkonnameti juhile.

Majandustegevuse registri andmete kohaselt on Eesti Jahimeeste Seltsile (EJS) antud kolm eraldiseisvat luba sageduste 146,400 MHz, 161,475 MHz ja 146,150 MHz ühiskasutamiseks ning EJS soovis õiguskantsleri hinnangut nende sageduste pealtkuulamisele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!