13.11.2023 Esmaspäev

Korteriomanike võimalused kaasomandi eseme õigusvastase muudatuse kõrvaldamiseks

Riigikohtu tsiviilkolleegiumi 18. oktoobri lahendi keskmeks oli korteriomanike üldkoosoleku otsus, milles nõuti ühelt korteriomanikult, et viimane kõrvaldaks kaasomandi esemelt munakivisillutise, mille ta oli ebaseaduslikult rajanud, ning hoiatati, et selle tähtajaks tegemata jätmisel kõrvaldatakse sillutis korteriomaniku kulul.

Riigikohus vaagis kaasomandi probleemi.
Riigikohus vaagis kaasomandi probleemi. Foto: pixabay

Kolleegium selgitas, et sõltumata sellest, kas otsus on käsitatav üksnes hoiatavana või on sellel ka praktiline tagajärg (st otsustati munakivisillutis eemaldada), on tegemist tavapärase valitsemise küsimusega.

Kolleegium rõhutas, et kaasomandi eseme õigusvastase muudatuse kõrvaldamist võivad korteriomanikud otsustada tavapärase valitsemise raames isegi juhul, kui muudatuse kõrvaldamine kujutab endast olemuselt praktikas juba loodud olukorra olulist ümberkorraldust, mida tavaolukorras saaks teha vaid korteriomanike kokkuleppel.

Määruse annotatsioonid koos märksõnadega on leitavad siit.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference