19.07.2021 Esmaspäev

Inspektsioon tahab töölepingu seaduses rõhutada ületöötamise ohtu

Tööst põhjustatud haigestumiste ning kutsehaiguste ennetamiseks tegi tööinspektsioon ettepaneku täpsustada töölepingu seaduse seletuskirja tööaja piirangute ületamise mõjuga inimese tervisele.

Ületöötamise mõjudele ja tagajärgedele peaks pöörama rohkem tähelepanu.
Ületöötamise mõjudele ja tagajärgedele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Foto: pexels

Arvestades tööõnnetuste uurimise tulemusi, peab tööinspektsioon väga oluliseks, et nii tööandjad kui töötajad ise pööraksid tähelepanu ületöötamise mõjule ning tagajärgedele inimese tervisele.

Inspektsiooni ettepaneku kohaselt tuleks täpsustada ka tööandja õigusi ja võimalusi saada töötajalt infot teise tööandja juures töötamise või teenuse osutamisega väljaspool tema juures töötamise aega. Seda ka juhtudel, kui ei ole sõlmitud konkurentsipiirangut.

Transpordisektorist on tööinspektsioonile tehtud korduvalt pöördumisi, et kuna tööandjal ei ole kehtiva seaduse järgi otsest õigustatud huvi andmete nõudmiseks teise tööandja juures töötamise kohta, näiteks töövälisel ajal pidevalt Bolt platvormi teenuse osutamine, jõuavad juhid üleväsinuna tööle, mis seab otseselt ohtu nende elu ja tervise. Ka teistes sektorites on esinenud õnnetusjuhtumeid, kus üleväsinud inimest tabab hommikul tööle asudes terviserike, mis võis olla tingitud just pidevast ületöötamisest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!