02.12.2013 Esmaspäev

Rahandusministeerium ei taha maksta FIE-dele haigushüvitist

Rahandusministeerium ei toeta sotsiaaldemokraatide tulumaksu- ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise eelnõud, millega oleks võrdsustatud füüsilisest isikust ettevõtjate (FIE) olukord haigushüvitiste osas palgatöötajaga, sest ministeeriumi hinnangul on FIE-d ja nende lepingupartnerid võrdsetel alustel.

Rahandusministeerium ei taha maksta FIE-dele haigushüvitist
Rahandusministeerium ei taha maksta FIE-dele haigushüvitist Foto: PM

Rahandusministeerium ei nõustunud novembris algatatud eelnõuga, sest sellega püütakse saavutada töötajate ja FIE-de võrdne kohtlemine, kuid ministeeriumi hinnangul pole FIE-de ja nende lepingupartnerite vahel alluvussuhet. "Arvestades FIE tegevuse olemust ei pruugi erinevalt töötajast tähendada haigestumisest tingitud paus automaatselt tulu vähenemist. Haigushüvitis on aga haiguse tõttu saamata jäänud tulu hüvitis," seisab ministeeriumi täna saadetud vastuskirjas.

Ka näeb ministeerium probleemi selles, et erinevalt töösuhetest ei ole FIE-del teist osapoolt, kes enne viiks läbi haiguslehe põhjendatuse kontrolli. "Samuti pole eelnõuga sätestatud tingimusi, millal arvestusliku hüvitise rakendamine tuleks välistada, näiteks arsti ravi eiramine või tahtlik vigastuse põhjustamine," märgitakse kirjas.

"Eelnõu seletuskirjas toodud väide, et eelnõul puudub mõju riigieelarvele, ei ole kohane. Eelnõu tulemusel väheneb sotsiaalmaksu laekumine," kirjutas Rahandusministeerium.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!