TRK 1140x140 ee gif
28.11.2013 Neljapäev

Ettevõtjad kurdavad sotsiaalmaksu miinimummäära pärast

Ettevõtjad kurdavad sotsiaalmaksu miinimummäära pärast
Ettevõtjad kurdavad sotsiaalmaksu miinimummäära pärast PM

Ettevõtjad kurdavad, et 2010. aastal jõustunud sotsiaalmaksuseaduse muudatus teeb osalise tööajaga töökohtade loomise kalliks, rahandusministri sõnul täisajaga töötamine ongi suurema heaolu tagaja, kirjutab Äripäev.

Mitmed madalapalgaliste tööde pakkujad rääkisid Äripäevale, et sotsiaalmaksu miinimummäär tõstab osalise tööaja puhul sotsiaalmaksumäära tavapäraselt 33 protsendilt kõrgemale, sel põhjusel jäävad nende sõnul ka uued töökohad loomata.

"Kas oleks vaja ekstra soosida osaajaga töötamist, on suur küsimus, ja vastus pole mitte alati jah. Täisajaga töötamine tähendab ju suuremat heaolu," kommenteeris omalt poolt rahandusminister Jürgen Ligi lehele. Sotsiaalmaksu miinimumist on vabastatud vaid teatavad ühiskonnagrupid, mille suurem soosimine on Ligi sõnul adekvaatsem.

"Ei saa välistada, et siin saab lahkemalt edasi mõelda siis, kui saame käima töötajate registreerimise. See võib anda olulist võitu ja piirab kuritarvitusi. Aga manipulatsioonide oht on iga erandi puhul suur ning riskeerida tervishoiu ja pensionide rahastamisega ei tohi," märkis Ligi.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes