12.03.2015 Neljapäev

Uuest MOSS-deklaratsioonist

1. jaanuarist 2015 jõustus käibemaksuseaduse muudatus, mis puudutab elektroonilise side teenuste ja elektrooniliselt osutatavate teenuse maksustamist. Uue korra kohaselt maksustatakse teenused alati selles liikmesriigis, kus asub teenuse saaja, vastavalt tarbija liikmesriigis kehtivale maksumäärale. Näiteks, kui klient on Soome eraisik, tuleb teenus maksustada Soome käibemaksuga.

Esimene MOSS-deklaratsioon tuleb esitada 2015. aasta esimese kvartali kohta hiljemalt 20. aprilliks 2015. Deklaratsiooni esitamine toimub ainult elektrooniliselt.
Esimene MOSS-deklaratsioon tuleb esitada 2015. aasta esimese kvartali kohta hiljemalt 20. aprilliks 2015. Deklaratsiooni esitamine toimub ainult elektrooniliselt. Foto: Reuters

Eesti käibemaksukohustuslane, kes osutab digiteenuseid teise liikmesriigi tarbijale, peab valima, kas ta registreerib ennast käibemaksukohustuslaseks teenuse saaja asukohas liikmesriigis või registreerib end MOSS-erikorra kasutajaks. Korra kohaselt esitab teenuse osutaja korra kvartalis MOSS-deklaratsiooni, kus kajastuvad teistes liikmesriikides mittekäibemaksukohustuslastele osutatud teenused ning tasub käibemaksu maksu- ja tolliametile, kes kannab saadud summa edasi tarbija liikmesriiki. Erikord on vabatahtlik ning seda ei rakendata juhul, kui Eesti teenusepakkuja osutab teenust Eesti tarbijale, mispuhul osutatud digiteenuste eest täidetakse käibemaksukohustus tavakorras.

Erikorra kasutamiseks tuleb esitada avaldus MTAle. Deklareerimisperiood on üks kalendrikvartal ning deklaratsioon tuleb esitada deklareerimisperioodile järgneva kuu 20. kuupäevaks. See tähendab, et esimene MOSS-deklaratsioon tuleb esitada 2015. aasta esimese kvartali kohta hiljemalt 20. aprilliks 2015. Deklaratsiooni esitamine toimub ainult elektrooniliselt.

MOSS-erikorra kohta leiate informatsiooni MTA veebisaidilt, kust leiate ka digiteenuste loetelu, mille maksustamist muudatus puudutab. MOSS-deklaratsiooniga seotud küsimustega seoses saab kirjutada aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!