30.04.2020 Neljapäev

Täna on tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et tuludeklaratsioonide esitamise ametlik tähtaeg on täna, kuid eriolukorra tõttu saab deklaratsioone esitada nii elektrooniliselt kui ka paberil kauem.

Esitamata on veel hinnanguliselt 40 000 tuludeklaratsiooni.
Esitamata on veel hinnanguliselt 40 000 tuludeklaratsiooni. Foto: Pixabay

Veebikeskkonnas e-MTA jääb deklaratsioonide esitamine avatuks ka pärast ametlikku esitamise tähtaega ning e-kanalisse sisenedes jääb otseviide tulude deklareerimisele aktiivseks kuni 31. maini.  MTA teenindusbürood on eriolukorra lõpuni suletud ja seetõttu saab paberil deklaratsioone esitada vähemalt juuni lõpuni.

„Soovitame inimestel esitada elektrooniline tuludeklaratsioon võimalusel ametlikuks tähtajaks, kuid mõistame, et kõigil ei pruugi see praegu võimalik olla. Seetõttu pikendasime deklaratsioone vastuvõtmist nii paberil kui ka elektrooniliselt,“ ütles MTA avalike teenuste valdkonna juht Sander Aasna. „Teenindusbürood avatakse pärast eriolukorra lõppu, kuid palume, et inimesed ei kiirustaks seejärel paberdeklaratsiooni kohe esitama. Soovitame COVID-19 riskigruppi kuuluvatel inimestel mitte muretseda ning pigem rahulikult oodata,“ ütles ta.

Eilse seisuga oli esitatud 707 000 tuludeklaratsiooni, neist 98 protsenti ehk 692 000 esitati elektrooniliselt. Esitamata on veel hinnanguliselt 40 000 tuludeklaratsiooni. Enammakstud tulumaksu on tagastatud 170 miljonit eurot, juurdemaksmisele kuulub 43 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 127 500 eurot. 

Kõik MTA elektroonilised kanalid ja infotelefonid töötavad jätkuvalt – avatuks jäävad infotelefonid 880 0811 erakliendile, 880 0812 ärikliendile, 880 0814 tolliinfo jaoks, 880 0815 e-maksuteenuste jaoks ning samuti on võimalus kirjutada e-mailile. MTA-le saab esitada küsimusi ka iseteeninduskeskkonna e-MTA kaudu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference