18.06.2020 Neljapäev

Suvi saabub vabaduse valguses ja väärt lugemisvaraga

Mida võib võrrelda suveootusega? Sellega, et päikese võim on troonile astunud ja ees ootab imeline puhkuseaeg? Vahest ehk hea lugemisvara ootust? Kuid see on nüüd mõneks ajaks möödas. Meie ajakirja neljas number on saabunud.

Vabadust ja teadmisi.
Vabadust ja teadmisi. Foto: rup.ee

Aeg, mis surus meid tundmatu ja seetõttu hirmutavagi jõuga seinte vahele, on möödas. Võiks öelda, et saabunud on vabaduse aeg.

Meie riigipiiri võivad taas ületada mitmelt poolt saabunud inimesed. Nad peavad olema terved, seda küll. Aga see piirang on tervitatav.

Me võime jälle ilusti riietuda ja minna teatrietendusele, kontserdile, laadale. Neid on veel vähe, tõsi, kuid tahtmise korral leiab igaüks ürituse, kuhu minna, et surutis maha raputada ja end vabana tunda.

Me tohime mõistlikke regulatsioone järgides minna vaatama lähedasi hooldekodus või haiglas. Võime minna spaasse ja sauna ning saata oma lapsi laagrisse.

Lihtsad asjad on omandanud täiesti uue tähenduse. Vahest see ongi kriiside hea külg. Aeg, mis võttis meilt ära tohutu osa tavapärasest, andis asemele midagi muud: aja järele mõtlemiseks. Mis on see, mis on mulle erakordselt tähtis, aga mida ma sugugi tähele ei pane?

Me oleme vabad tegema nõnda harilikke asju, ja see teeb meid õnnelikuks. Veelgi õnnelikum on see, kes tunneb end vabana ka sisemiselt. Seesmine vabadus aga on näitlejatar Maarja Jakobsoni kaunis sõnastuses seisund, mida eesti keeles võib väljendada sõnadega: süda on kerge, meel on rõõmus, hing vaba.

Õnnelikku aega ja lugemisjanu ka!

SISUKORD

AKTUAALNE

  • Andmekaitses iga juhtum trahvi ei too. Jana Reitsakas

MAJANDUS

  • Pankade seis annab kindlust. Villu Zirnask

MAKSUD

RAAMATUPIDAMINE

  • Nõuded ja tehtud ettemaksed. Artiklisari "Bilansikirjed". Maire Otsus-Carpenter

ÕIGUS

KOHTUPRAKTIKA

TÖÖSUHTED

ÄRIKESKKOND

  • Üüriturul on pöördeajad. Elar Toomsalu

 VIS-A-VIS

  • Lugejad küsivad, autorid vastavad.

VARIA

  • Me kõik oleme sündinud armastusest. Mari Järvelaid

UUED NORMATIIVAKTID

Tellijad saavad lugeda ajakirja e-versioonis SIIT

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes