16.06.2020 Teisipäev

Altkäemaks ja vastutasu

Riigikohtu kriminaalkolleegium tegi 7. mail 2020 otsuse kriminaalasjas 1-18-7807. Kohtuotsus võib pakkuda huvi ettevõtjatele, kes on ühtlasi ametiisikud. Nimelt manitseb lahend alati läbi mõtlema, millises rollis teatud olukordades ollakse ning kuidas on sobilik ja seaduslik seejuures käituda.

Kaisa Lumiste, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER
Kaisa Lumiste, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Asjaolud

Tallinna Ringkonnakohtu otsuse kohaselt süüdistati isikut karistusseadustiku § 294 lõige 2 punkti 2 kohaselt selles, et ta küsis linnavolikogu liikmena oma ametiseisundist tulenevat mõjuvõimu ära kasutades linnapealt kolmanda isiku huvides altkäemaksu.

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest juuninumbrist (nr 4, 2020). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba.