05.08.2020 Kolmapäev

Statistikaamet palub ettevõtetel esitada Ekomari küsimustik

Statistikaameti andmetel on oma eelmise majandusaasta näitajate kohta Ekomari küsimustiku täitnud vaid 54,45 protsenti ettevõtetest; amet palub andmed esitada võimalikult kiiresti.

Ekomari küsimustik on loodud selleks, et saada ettevõtete finantsnäitajate kohta adekvaatseid andmeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.
Ekomari küsimustik on loodud selleks, et saada ettevõtete finantsnäitajate kohta adekvaatseid andmeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Foto: pexels

Arvestades nende andmete olulisust riiklikult tähtsate otsuste tegemisel, ei ole võimalik majandusaasta aruannetega seotud statistika küsimustike tähtaegu edasi lükata. Seega tuletab statistikaamet meelde, et küsimustiku täitmine on kohustuslik ja palub andmed esitada nii kiiresti kui võimalik.

Ekomari küsimustik on loodud selleks, et saada ettevõtete finantsnäitajate kohta adekvaatseid andmeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Nende andmete põhjal hinnatakse Eesti majanduskasvu, koostatakse ettevõtluse ülevaateid ja määratakse toetusi. 

5. augusti seisuga on Ekomari küsimustiku täitnud vaid veidi üle poole ettevõtetest. Kõige enam täidetud küsimustikke on laekunud arhitekti- ja inseneritegevuste ning nendega seotud nõustamise tegevusala ettevõtetelt, aga ka tööstuse, energeetika ja veevarustuse ning hulgikaubanduse tegevusalade ettevõtetelt. 

Riik küll pikendas maikuus koroonaviirusest tuleneva eriolukorra tõttu majandusaasta aruannete esitamise tähtaega 31. oktoobrini, statistikaamet aga ootas andmeid tähtaegselt ja peatas ettevõtjatele vastu tulemiseks sunniraha kohaldamise 1. augustini.

Ettevõtjatega, kellel on küsimustik siiani täitmata ja kes ei ole andnud teada selle põhjustest, võetakse esmalt ühendust ettekirjutus-hoiatuse teel ning antakse teada uus andmete esitamise tähtaeg.

Kui uueks tähtajaks on andmed jätkuvalt esitamata või pole statistikaametiga põhjuste osas ühendust võetud, suunatakse ettekirjutus-hoiatus edasi kohtutäiturile.

Ettevõtja jaoks on kõige mugavam esitada majandusaasta aruanne, mille andmete alusel eeltäidetakse Ekomari küsimustik eSTAT-is. Andmeesitaja peab lisama vaid info, mida ei ole majandusaasta aruandes küsitud või mida ta ei ole seal esitanud.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!