20.09.2019 Reede

MTA soovitab vältida kaubavahetust Brexiti jõustumise perioodil

Maksu- ja tolliamet (MTA) kutsub ettevõtteid valmistuma Ühendkuningriigi (ÜK) lahkumiseks Euroopa Liidust (EL) ning soovitab võimalusel mitte planeerida kaubavahetust vahetult Brexiti jõustumise perioodi.
MTA soovitab vältida kaubavahetust Brexiti jõustumise perioodil
MTA soovitab vältida kaubavahetust Brexiti jõustumise perioodil Foto: pixabay

ÜK valmistub EL-ist lahkuma 31. oktoobril, ehkki riigi tegelik liidust väljaastumise aeg on jätkuvalt ebaselge ning sõltub Briti sisepoliitilistest arengutest, on siiski võimalik, et 1. novembril saab Ühendkuningriigist mitteliikmesriik ehk kolmas riik ning kauba liikumisel ÜK ja EL-i vahel on tulevikus vajalik tolliformaalsuste teostamine, teatas MTA.

Seega soovitab maksu- ja tolliamet võimalusel mitte planeerida kaubavahetust vahetult sellesse perioodi, kui Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust.

Seejuures soovitab MTA juhul, kui ettevõttel ei ole veel tollivormistuseks vajalikku EORI numbrit, see ametist juba aegsasti taotleda.

Lisaks soovitab amet tutvuda ka Eesti tollitariifistikus Ühendkuningriigist sissetoodavatele kaupadele rakenduvate meetmetega – millised on kaupade vabasse ringlusse lubamisel kehtivad maksumäärad, kas neile kaupadele on EL-i sisseveol kehtestatud piirangud või erinõuded, näiteks vajadus omada eriluba või litsentsi ja muu säärane.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes