16.02.2021 Teisipäev

Maksud pärast Brexitit

Kuigi ametlikult toimus Brexit ehk Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi (edaspidi Ühendkuningriik või ÜK) lahkumine Euroopa Liidust (EL) juba 31. jaanuaril 2020, siis tegelikule elukorraldusele oli selle kuupäeva mõju väike, sest eelmise aasta 31. detsembrini kehtis ÜK ja Euroopa Liidu suhetes üleminekuperiood.

Ivo Vanasaun, maksunõunik, FORT
Ivo Vanasaun, maksunõunik, FORT Foto: erakogu

Juba eelmisel aastal oli üsna hästi teada, missuguseks võiksid maksureeglid kujuneda juhul, kui toimuks täielik, ilma erikokkulepeteta lahkuminek. Samas võis aimata, et nii Ühendkuningriik kui ka Euroopa Liitu alles jäävad liikmesriigid on erikokkuleppest huvitatud, kuna see vähendaks Brexiti negatiivseid mõjusid omavahelistele majandussuhetele.

Ei saa mainimata jätta, et varasem Brexitiga seonduv asjade kulg (lahkumisprotsess võttis algselt plaanitud 1,5 aasta asemel 4,5 aastat) lubas oletada, et kokkuleppeni jõutakse pigem viimasel hetkel või veidi hiljem. Nii ka juhtus – kokkuleppeni jõuti jõululaupäeva õhtul. Leppe...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!