25.08.2021 Kolmapäev

Mis muutub maksude asjus aastal 2022?

Käesoleva aasta jaanuari lõpus ametisse astunud uus valitsus leppis koalitsioonilepingus kokku, et tulenevalt koroonaviiruse pandeemiast tekkinud ebakindlusest ja heitlikust olukorrast globaalses majanduses, ei vii valitsus sisse uusi makse ja tagab stabiilse maksukeskkonna. See ei tähenda siiski seda, et 2022. aastal maksude osas midagi ei muutu.

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Järgmisel aastal jõustuvad mitmed maksuseaduste muudatused, mis osaliselt võeti vastu eelmise, osaliselt praeguse valitsuse valitsemisajal.

Jaak Siim, vandeadvokaat ja partner advokaadibüroost Cuesta, teeb 21. oktoobril toimuval Tallinna Raamatupidajate Konverentsil ettekande, milles annab ülevaate nendest peamistest muudatustest, mis eelduslikult enim võivad mõjutada ettevõtjaid, aga ka raamatupidajate tegevust.

Muu hulgas räägib ta ka 2022. aastal jõustuvatest muudatustest käibemaksuseaduses ja tulumaksuseaduses. Samuti annab Jaak Siim ülevaate uuemast kohtupraktikast maksuvaidluste vallas.

Tallinna Raamatupidajate Konverentsile saab registreeruda SIIN.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!