27.11.2018 Teisipäev

Millistel juhtudel tuleb töövõtulepingu alusel tehtud väljamaksetelt sotsiaalmaksu maksta?

Mikk Tereping, maksunõustaja
Mikk Tereping, maksunõustaja KPMG Baltics
Kui töövõtuleping on sõlmitud pensionäri, päevases õppevormis õppiva tudengiga, õpilasega või registreeritud töötuga, kas sellise lepingu alusel tehtud väljamaksetelt tuleb ka sotsiaalmaksu maksta?

Vastab Mikk Tereping, KPMG Baltics:

Kui füüsilise isikuga on sõlmitud töövõtuleping, kohustab sotsiaalmaksuseaduse § 2 lg 1 punkt 6 isikule makstud tasult tasuma sotsiaalmaksu. Sotsiaalmaksu ei pea tasuma juhul, kui tasu saav isik on kantud äriregistrisse kui FIE ning tasu on saaja ettevõtlustulu. Seega ei olene sotsiaalmaksu tasumise kohustus sellest, kellega leping sõlmitud on, vaid asjaolust, et tegemist on töövõtulepinguga.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes