28.07.2020 Teisipäev

Maksuvõla ajatamise reeglid

Pärast eriolukorra lõppu hakkas taas kehtima intressiarvestus. Intressimäär on 0,03% päevas kuni 2021. aasta 31. detsembrini. Eriolukorra ajal maksuvõlalt intressi ei arvestatud.

Taotlus soovitatakse esitada taotluse e-MTA keskkonnas.
Taotlus soovitatakse esitada taotluse e-MTA keskkonnas. Foto: pexels

Alates 25. maist 2020 asus MTA maksuvõlgasid avalikult kuvama ja teostama sissenõudmise toiminguid. Sellest tulenevalt kutsub amet ettevõtteid aegsasti võlga tasuma või ajutiste makseraskuste korral ajatamise taotlusi esitama. Taotlus soovitatakse esitada taotluse e-MTA keskkonnas.

E-keskkonnas on võimalik taotleda ka ebaregulaarsete osamaksetega graafikut. Arvestada tuleb, et ühe osamakse suurus ei või olla väiksem kui 5 eurot ja viimane osamakse ei või olla suurem kui 50% kogu graafikusse kaastatud võlast.

Kui olete korrektselt graafiku osamakseid ja jooksvaid kohustusi täitnud, on võimalus esitada viimase osamakse tasumiseks uus maksuvõla ajatamise taotlus.

Millist intressimäära soodustust võimaldab amet maksuvõla ajatamisel?

Alates 2020. aasta 1. maist kuni 2021. aasta 31. detsembrini on võimalik ajatamisel taotleda ajatamise otsuse kinnitamisest alates intressimäära soodustust kuni 100%. Tavapärasest suurema intressimäära soodustuse andmise eesmärk on eelkõige toetada isikuid, kelle makseraskused on tekkinud eriolukorra tõttu.

  • Isikutele, kellel enne 01.03.2020 puudus maksuvõlg või võlg oli korrektselt ajatatud ilma mahajäämuseta, võimaldab MTA üldjuhul intressimäära soodustust 100%.
  • Kõik taotlused, mis vastavad lihtsustatud korras ajatamise tingimustele, saavad samuti automaatselt intressimäära soodustuse 100%.
  • Isikud, kelle maksekäitumine ei olnud enne 01.03.2020 korrektne, ei saa 50%-st suuremat intressimäära soodustust.
  • Intressimäära soodustust ei võimaldata isikutele, kellele erandjuhul võimaldatakse ajatamist, kuigi nad ei ole suutnud korduvalt graafikuid lõpuni tasuda.
  • Tollideklarandid, kes deklareerivad maksukohustusi paljude teiste isikute eest, saavad ajatamise võimaluse ühe kliendi tasumata maksude osas ühe korra, kus intressimäära soodustus on 100%.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!