22.11.2022 Teisipäev

Maksuvõla tasaarvestamine pärast maksukohustuslase pankroti väljakuulutamist

Riigikohus selgitas oktoobris, et pärast maksukohustuslase pankroti väljakuulutamist saab maksuhaldur pankrotivõlausaldajana maksuvõla tasaarvestada võlgniku tagastusnõudega pankrotiseaduses sätestatud korras.

Tasaarvestus on lubatav ka siis, kui võlgniku nõudeõigus võlausaldaja vastu on seotud pankrotieelse perioodiga.
Tasaarvestus on lubatav ka siis, kui võlgniku nõudeõigus võlausaldaja vastu on seotud pankrotieelse perioodiga. Foto: pixabay

Maksuvõla tasaarvestamiseks võlgniku tagastusnõudega peab tasaarvestusolukord olema olemas võlgniku pankroti väljakuulutamise ajal, tasaarvestuseks kasutatav nõue võlgniku vastu võlgniku pankrotimenetluses kaitstud ning võlausaldaja esitanud tasaarvestusavalduse.

Tasaarvestuse lubatavus pärast pankroti väljakuulutamist lisandunud tagastusnõuetega ei sõltu sellest, millal need lisandusid võlgniku ettemaksukontole. Samuti ei ole tähtsust deklaratsiooni esitamise ajal.

Tasaarvestus on lubatav ka siis, kui võlgniku nõudeõigus võlausaldaja vastu on seotud pankrotieelse perioodiga. Küll aga on tasaarvestamine ilma nõuetekohase tasaarvestusavalduseta võlgniku ettemaksukontol olevat pankrotivara käsutades lubamatu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255