27.09.2022 Teisipäev

Riigikohus: ettevõte vastutab töötaja tekitatud maksuvõla eest

Riigikohtu halduskolleegium selgitas täna avaldatud otsuses, et kui äriühing on andnud töötajale volituse enda nimel tegutseda ja töötaja osaleb maksupettuses, siis tekib tööandjal maksuvõlg ka sel juhul, kui juhatus polnud töötaja tegevusest teadlik.

Kui töötaja on tekitanud ettevõttele kahju – näiteks maksuvõla –, siis on tööandjal õigus nõuda temalt hiljem selle hüvitamist.
Kui töötaja on tekitanud ettevõttele kahju – näiteks maksuvõla –, siis on tööandjal õigus nõuda temalt hiljem selle hüvitamist. Foto: unsplash

Kohtus oli arutusel maksuotsus, mille järgi Tartu Mill AS-il tekkis maksu- ja tolliameti (MTA) hinnangul ligi 1,3 miljoni euro suurune käibemaksuvõlg, teatas riigikohus.

Maksuotsuse põhjal osales Tartu Milli tollane ostujuht aastail 2012–2013 petuskeemis, kus kolme osaühingu juhid ja nendega seotud inimesed esitasid Tartu Millile võltsarveid teravilja ning rapsi müügi kohta. Eesmärk oli jätta riigile käibemaks tasumata, väljapetetud summad võeti...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!