04.03.2019 Esmaspäev

Kauba ühendusesisese käibe tekkimise aeg ja deklareerimine

Kuna liikmesriikide vahelised kaugused võivad olla päris suured ja kauba liikumine võib aega võtta, siis on käibe tekkimise aeg sätestatud piisava varuga, et kaup kohale jõuaks.

Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist, Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja, Deloitte Advisory.
Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist, Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja, Deloitte Advisory. Foto: rup.ee

Kuni 2018. aasta aprilli lõpuni kehtis käibemaksuseaduse (edaspidi – KMS)  § 11 lg 2 regulatsioon, mille alusel ühendusesisene käive on tekkinud või kaup on ühendusesiseselt soetatud kauba lähetamise või kättesaadavaks tegemise kuule järgneva kuu 15. kuupäeval või kauba eest arve väljastamise päeval, kui kauba arve väljastatakse enne kauba ostjale lähetamise või kättesaadavaks tegemise kuule järgneva kuu 15. kuupäeva.

Selline pikk ja lohisev lause, mis tekitas küllalt palju segadust. Lause algus viitas ühendusesisesele käibele (nii kaup kui ka teenus), kuid edasi räägiti ainult kaubast. Niisiis tõlgendasid maksumaksjad seda sätet nii, nagu keegi paremini aru sai. Ühed kohaldasid sätet ainult kauba puhul, aga teised nii kauba kui ka teenuse...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!