30.04.2024 Teisipäev

Justiitsministeerium meenutab: majandusaasta aruannete tähtaeg läheneb

Justiitsministeerium tuletab meelde, et kõik juriidilised isikud, kellel on majandusaasta aruande esitamise kohustus ja kelle majandusaasta lõppes 31.12.2023, peavad esitama majandusaasta aruande 30. juuniks.

Kohustuse õigeaegselt täitmata jätmisel võib registripidaja alustada aruandluskohustuse täitmiseks juriidilise isiku kustutamist või trahvimist.
Kohustuse õigeaegselt täitmata jätmisel võib registripidaja alustada aruandluskohustuse täitmiseks juriidilise isiku kustutamist või trahvimist. Foto: pixabay

Kuna sel aastal langeb tähtaeg pühapäevale, siis loetakse tähtaegseks ka 1. juulil esitatud aruanded.

Majandusaasta aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud.

Majandusaasta aruande saab esitada registrile elektrooniliselt e-äriregistri portaali või notari kaudu. Justiitsministeerium soovitab aruande esitamisel üle kontrollida ka registrisse kantud andmete õigsuse, kas juhatuse liikmete volitused kehtivad ja tegelike kasusaajate andmed on õiged. 

"Õigeaegselt ja korrektselt esitatud aruanne suurendab ühingu usaldusväärsust ning annab teavet ettevõtte majandusliku olukorra ja jätkusuutlikkuse kohta. See on vajalik eelkõige äriühingu juhtkonnale, kui ka teistele huvitatud osapooltele," selgitas justiitsminister Madis Timpson ning lisas: "Veelgi enam, tähtaegselt esitatud aruanded tagavad ka läbipaistva, usaldusväärse ja konkurentsivõimelise ettevõtluskeskkonna ning aitavad kaasa majanduse terviklikule arengule."

Kohustuse õigeaegselt täitmata jätmisel võib registripidaja alustada aruandluskohustuse täitmiseks juriidilise isiku kustutamist või trahvimist.

Registrist kustutatakse vaid need aruande esitamata jätnud juriidilised isikud, kellel pole registrist nähtavat vara, pooleli olevaid menetlusi ega maksuvõlgu. 

Kandeavaldusega võib osaühing taotleda registrist enda kustutamist, kui osaühing ei ole tegevust alustanud ning seda kinnitavad kõik juhatuse liikmed ja kõik osanikud. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255