16.11.2020 Esmaspäev

Tee peab viima homsesse

Ajast, mil koroonaviirus Eestimaal end mugavalt sisse seadis, on möödunud juba seitse kuud. Pika ajavahemiku sisse on mahtunud seni tundmatuid olukordi, kus perekonnad ei või kokku saada, teatri- ja kinouksed on suletud, tööasju aetakse kodust ja väga paljud istuvad üksi nelja seina vahel. Paremat kaaslast koroonaviirusele kui masendus oleks säärastes oludes raske kujutleda. Nii imbus ka tema meie sekka ulatuslikumalt kui kunagi varem.

Novembrikuine ajakiri on ilmavalguse käes.
Novembrikuine ajakiri on ilmavalguse käes. Foto: rup.ee

Kuid see seitse kuud on olnud ka õpiaeg, kuidas selle kõigega toime tulla. Kurbuses virelda ei jõua kaua keegi, nii et on tulnud leida väljapääse. Ja neid on. Tuleb vaid vaevuda need üles otsida. Hingetreenerite ja psühholoogide abiga või ilma.

Üks mõttepundardesse takerdumise tüüpiline joon on minevikku uppumine. Selle kõrval muidugi pimedus tuleviku suhtes. Ent olema peaks vastupidi. Abikäe ulatab hoopis tulevik, ning olnule tuleks keerata otsustavalt selg. Aitab see, kui suunata oma mõtted homsesse, koostada plaane saabuvaks päevaks, nädalaks ja kuuks, mitte piinelda järjekindlalt pähe tikkuvate mälestuste käes.

Ning kui omaenda kavatsusi nappima peaks, võiks pöörata pilgu lastele, miks mitte lastelastele. Nemad ootavad meie plaane. Ja neilt on õppida ka seda, kuidas hoida pilk horisondil, mitte kusagil selja taga mustaval augul. Astume koos nendega edasi. Ja kõrvuti, mitte meetrite võrra tagapool. See on üks õige hea nõuanne, mida maksab tingimata järele proovida.

Rõõmsat tulevikku! 

 SISUKORD

AKTUAALNE

  • Pensionieaks kogumine ja investeerimine. Indrek Naur

MAJANDUS

  • Finantsinnovatsioon nagu uljas Robin Hood. Mari-Liis Kukk

MAKSUD

  • See salapärane seltsing. Jaak Siim

RAAMATUPIDAMINE

  • 12 tähelepanekut audiitoritelt aastaaruande kohta. Ellen Tohvri, Robert Pirk

ÕIGUS

  • Kinkeleping võib osutuda viitsütikuga pommiks. Meelis Pirn

KOHTUPRAKTIKA

  • Vandeaudiitori vea puhul aastad ei loe. Mihkel Gaver, Grete-Kai Teeäär

TÖÖSUHTED

  • Ahistamisest vaikida on vale. Epp Lumiste

ÄRIKESKKOND

  • Virtuaalvääringu teenuste pakkumine Eestis.Urmas Pai
  • Kindlustuspettused ning pettumused kindlustuses. Karl Haavasalu

VARIA

  • Mida teha, kui mure murrab meele. Ülo Vihma

KASULIK

UUED NORMATIIVAKTID 

Tellijad saavad lugeda ajakirja e-versioonis SIIT

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!