15.10.2020 Neljapäev

Fitek sai riigiasutuste ostuarvete vastuvõtmise partneriks

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) sõlmisid riigiasutuste ostuarvete vastuvõtuks lepingu viieks aastaks; riik kasutab arvete vastuvõtuks FitekIN lahendust.

RTK vahendab teenust enda 164 avaliku sektori kliendile, sealhulgas 151 riigiasutusele ja 12 riigi sihtasutusele.
RTK vahendab teenust enda 164 avaliku sektori kliendile, sealhulgas 151 riigiasutusele ja 12 riigi sihtasutusele. Foto: pixabay

Eelmisel aastal võttis Fitek vastu 380 000 riigiasutustele saadetud arvet,

märkis Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson pressiteate vahendusel.

RTK majandustarkvara arenduse osakonna juhataja Marek Ilvese sõnul on e-arved on oluliselt vähendanud RTK raamatupidajate ostuarvete töötlemisele kuluvat aega. "Masinloetavus tagab vigadeta arveinfo vahetuse müüja ja ostja vahel, ostuarve protsess on selgem ja kontrollitavam," lisas ta.

Fitek osutab koostöölepingu järgi RTK-le järgmisi teenuseid – ostuarvete vastuvõtmine, digiteerimine, elektroonilise arvete menetluskeskkonna kasutamine, andmevahetus riigi ühtse majandustarkvaraga SAP, e-ostuarvete arhiveerimine koos menetlusinfo ja raamatupidamisdokumendi numbriga. Fitek jätkab ka riigi müügiarvete saatmist.

RTK vahendab teenust enda 164 avaliku sektori kliendile, sealhulgas 151 riigiasutusele ja 12 riigi sihtasutusele.

Fitek tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas. Ettevõte annab tööd 280 inimesele. Fiteki omanik on Belgia finantstehnoloogia ettevõte Unifiedpost. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes