15.05.2023 Esmaspäev

Riik toetab linnapiirkondade elukeskkonna kvaliteedi parandamise ideid

Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avavad 15. mail ettepanekute esitamise vooru, mille eesmärk on võtta Tallinna, Tartu, Pärnu linnapiirkondades kasutusele innovatiivsed linnakeskkonna kvaliteeti parandavad digi- ja rohelahendused.

Maksimaalne toetus on 1 miljon eurot ning minimaalne abikõlblik maksumus on 250 000 eurot.
Maksimaalne toetus on 1 miljon eurot ning minimaalne abikõlblik maksumus on 250 000 eurot. Foto: pixabay

Euroopa Liidu kaasrahastuse toel avatud taotlusvooru eelarve on 9,55 miljonit eurot, mis jaguneb kolme piirkonna vahel, teatas RTK.

"Suuremate linnapiirkondade arendamine on üks osa laiemast regionaalarengu toetuste paketist, keskendudes suurema rahvaarvu ning rahvastikutihedusega piirkondade toetamisele," ütles rahandusministeeriumi regionaalpoliitika talituse nõunik Andres Heldring pressiteates.

"Kuigi võrreldes maapiirkondadega on Tallinna, Tartu ja Pärnu linnapiirkondades arengunäitajad üldjuhul paremad, seab intensiivsem surve keskkonnale, taristu ja teenuste kasutusele ka nendele piirkondadele keerulisi ja kulukaid väljakutseid. Linnapiirkondade voorudesse oodatakse ettepanekuid, mis tooksid juurde uuenduslikke mõtteviise ja lahendusi ning aitaksid seeläbi kaasa linnalise elukeskkonna paremaks muutmisele," selgitas Heldring.

Lisaks kohalikele omavalitsustele saavad projektiettepanekuid esitada ka mittetulundusühendused, ülikoolid või ettevõtjad. "Kindlasti saab mitmeid häid ideid edukalt ellu viia just erinevate koostööpartnerite teadmisi ning võimekusi ühendades," lisas Heldring.

Taotlusvooru läbi viiva RTK elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhi Kertu Sepa sõnul oodatakse esmalt esitama projektide ettepanekuid, mis aitavad panustada linnapiirkonna arengustrateegiast tulenevate eesmärkide ja tulemuste saavutamisse.

"Ootame osalema innovaatiliste rohe- ja digilahenduste projektide ettepanekuid, mille abil linnakeskkonnas innovatiivsete digilahendustena tooteid, teenuseid või programme luua. Samuti projekte, mis suurendavad avalikus linnaruumis looduslikke ökosüsteeme toetavaid või keskkonna seisukohalt jätkusuutlikke lahendusi. Muu hulgas uusi, linnaruumi elurikkust suurendavaid rohealasid, linnaaiandusprojekte, veesilmi või sadeveelahendusi," loetles Sepp.

"Projektide esitamine toimub kahes etapis. Esmalt ootame taotlejailt projekti ettepanekuid, seejärel hindab esitatud ettepanekuid piirkondlik hindamiskomisjon. Ettepanekute hindamise järel koostatakse tegevuskava, mille alusel saab asuda taotlusi esitama," lisas ta.

Maksimaalne toetus on 1 miljon eurot ning minimaalne abikõlblik maksumus on 250 000 eurot. Ettepanekute esitamise tähtaeg on Tartu ja Pärnu linnapiirkondadel 16. oktoobril ning Tallinna linnapiirkonnal 31. oktoobril.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!