04.09.2023 Esmaspäev

Avanes 8-miljonine noori tagasi tööturule või kooli aitav toetus

Majandus-ja kommunikatsiooniministeerium ning Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avavad täna, 4. septembril taotlusvooru kohalikele omavalitsustele, et saaks jätkuda mitteõppivate ja -töötavate noorte toetamine tagasi haridusse või tööturule jõudmiseks.

Toetuse maksimaalne summa noortele suunatud tegevusele on kuni 850 000 eurot projekti kohta.
Toetuse maksimaalne summa noortele suunatud tegevusele on kuni 850 000 eurot projekti kohta. Foto: pixabay

Avatud taotlusvoorus saavad omavalitsused esitada taotlusi noortegarantii tugisüsteemi kasutamiseks ja noortele teenuste osutamiseks alates 4. septembrist. Euroopa Liidu kaasrahastuse toel avatud taotlusvooru eelarve on 8 miljonit eurot.

"Omavalitsustel peab säilima võime leida üles tuge vajavad noored, kes on jäänud välja nii haridusest kui tööturult. Samas tundub mõnikord, et räägime ainult kõrvale jäänud noorte panusest majandusse, tootlikkusest – kuivadest numbritest. Hoopis olulisem on aga abi, et nad leiaksid oma tee, kuidas tööturul hästi hakkama saada. Tähtis on, et noored saaksid ennast teostada ja elus läbi lüüa," ütles minister Tiit Riisalo.

Noortegarantii tugisüsteemi tegevusi koordineerib sotsiaalkindlustusamet, mis haldab ka infosüsteemi, kust omavalitsused saavad kahel korral aastas infot oma piirkonnas elavate noorte kohta. Nii saab nendega ühendust võtta ja anda teada, et vajadusel on tugi olemas.

"Avatud taotlusvoorule eelnes koosloomeline protsess omavalitsustega, kus oli võimalik välja tuua just see, millist tuge nad noorte toetamiseks võiksid kõige enam vajada. Nüüd on aeg see ühiselt kokkulepitu ellu viia. Seega on avaneva taotlusvooru kaudu omavalitsustel hea võimalus veelgi laiapõhjalisemaks aruteluks, et teha lõplik otsus, milline on parim viis ja lahendus, et erinevate osapoolte koostöös toetada oma piirkonna noori ning jõuda võimalikult sujuva protsessini," selgitas sotsiaalkindlustusameti noortegarantii nõunik Heidi Paabort.

Taotlusvooru läbi viiva RTK tööturu- ja hoolekande talituse juhi Ülle Luide sõnul saavad kohalikud omavalitsused hakata toetuse taotlusi esitama alates 4. septembrist ning neid võetakse vastu jooksvalt kuni 2024. aasta lõpuni või eelarve ammendumiseni. "Toetust on oodatud taotlema kohaliku omavalitsuse üksused, valitsusasutused ja nende allasutused, samuti juriidilised isikud," selgitas ta.

Toetuse maksimaalne summa noortele suunatud tegevusele on kuni 850 000 eurot projekti kohta. Projekti abikõlblikkuse perioodi maksimaalne kestus võib olla kuni 48 kuud. 
Taotlusvoor on avatud perioodil 4. september kuni taotlusvooru eelarve vabade vahendite lõppemiseni, kuid mitte hiljem kui 31. detsember 2024.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255