10.01.2019 Neljapäev

Firmadel tuleb päeva jooksul esitada detsembri tuludeklaratsioonid

Täna tuleb ettevõtetel esitada detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon (TSD), mille andmed jõuavad inimese eeltäidetud tuludeklaratsioonile.

Täna tuleb esitada detsembri tuludeklaratsioonid.
Täna tuleb esitada detsembri tuludeklaratsioonid. Foto: pixabay

Maksu- ja tolliameti (MTA) teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde rõhutab detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni õigeaegse esitamise tähtsust, sest kui andmed jäetakse õigeaegselt esitamata ei jõua neid ka füüsilise isiku eeltäidetud deklaratsioonile kanda.

"Kui eeltäidetud tuludeklaratsioonil on vigane või puudulik informatsioon, siis selle parandamine pikendab enammakstud tulumaksu füüsilistele isikutele tagastamise aega," märkis Udde pressiteate vahendusel.

Pärast detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni esitamist on igal inimesel võimalus minna e-maksuametisse/e-tolli ja kontrollida rubriigi "Minu sissetulekud" alt, kui palju nad kasutasid 2018. aastal maksuvaba tulu. "Kui maksuvaba tulu on TSD põhjal kasutatud lubatust rohkem, siis tuleb meeles pidada, et lõplik tulumaksu kohustus selgub siiski pärast kõigi tulude ja mahaarvamiste arvesse võtmist," rääkis Udde.

Tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon tuleb esitada kõigil juriidilistel isikutel, kui detsembris tehti maksustatavaid väljamakseid. Samuti juhul, kui väljamakseid ei tehtud, kuid ettevõte on registreeritud käibemaksukohustuslasena.

Eelmise aasta tulusid saavad füüsilised isikud deklareerida alates 15. veebruarist kuni 1. aprillini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes