12.07.2021 Esmaspäev

EL lükkab oma digimaksu ettepaneku OECD kõneluste ajaks edasi

Euroopa Komisjon teatas täna oma digimaksu ettepaneku edasilükkamisest, et mitte seada ohtu kõnelusi rahvusvahelise maksureformi üle.

Lõpliku leppeni digimaksus loodetakse jõuda oktoobriks.
Lõpliku leppeni digimaksus loodetakse jõuda oktoobriks. Foto: pixabay

Pärast läbimurret laupäevastel G20 kõnelustel, "otsustasime me töö enda digimaksu ettepaneku kallal peatada", ütles komisjoni pressiesindaja.

Washington oli palunud päev varem Brüsselil enda maksuplaan edasi lükata, sest see ohustavat rahvusvaheliste kõneluste edu.

Tööstusriikide ühenduse G20 rahandusministrid toetasid laupäeval plaani muuta korda, mille alusel maksustatakse hargmaiseid ettevõtteid, nende seas USA tehnoloogiahiide.

Lõpliku leppeni loodetakse jõuda oktoobriks.

Reformi üle peeti läbirääkimisi Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) raames ja see näeb 15-protsendist ettevõtte tulumaksu alammäära ja suurfirmade kasumi maksustamist riikides, kus kasum on teenitud.

Euroopa Komisjon pidanuks enda plaani avalikustama juulis. Eelnevalt oli komisjon teatanud, et selle plaan oleks OECD-s kokkulepituga kooskõlas ja puudutaks tuhandeid ettevõtteid, nende seas Euroopa omi.

Digimaksuga plaaniti rahastada bloki 750 miljardi eurost pandeemiajärgset taasteplaani.

OECD leppega pole seni liitunud kolm EL-i riiki: Iirimaa, Eesti ja Ungari.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!