02.02.2017 Neljapäev

Eesti toetab euroliidu e-väljaannete madalama käibemaksumäära kava

Valitsus kiitis neljapäeval heaks Eesti seisukohad Euroopa Liidu direktiivi eelnõu kohta, mis käsitleb raamatute, ajalehtede ja perioodikaväljaannete e-väljaannete madaldatud käibemakusmäära.

 

"Eesti leiab, et kui EL liigub selles [madalama käibemaksumäära] suunas, siis Eesti pole blokeeriv, Eesti seda toetab ja pärast on eraldi küsimus, kas Eesti tahab seda siseriiklikult vastu võtta," ütles rahandusminister Sven Sester valitsuse pressikonverentsil.

Eesti toetab nende väljaannete maksustamise osas Euroopa Liidus konsensuse saavutamist. Arvestades, et liikmesriikides on trüki- ja e-väljaannete maksustamise poliitikavalikud väga erinevad, on Eesti seisukohal, et liikmesriikidel on võimalus maksustada e-väljaandeid vähendatud käibemaksumääradega, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Praegu ei saa e-väljaannetele vähendatud käibemaksumäära kohaldada. Direktiivi muudatusega laiendatakse soodustust ka neile. Selleks täiendatakse direktiivi lisa, kus on loetelu kaupadest ja teenustest, millele võib kohaldada vähendatud käibemaksumäära. Selles loetelu olevatele kaupadele ja teenustele vähendatud määra rakendamine on liikmesriikide jaoks vabatahtlik.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!