31.08.2016 Kolmapäev

Tööstustoodangu maht suurenes juulis 2 protsenti

Tööstusettevõtted tootsid tänavu juulis 2% rohkem kui mullu samal ajal, toodang suurenes eelkõige töötlevas tööstuses ja energeetikas, kuid vähenes mäetööstuses, teatas statistikaamet.

Juulis suurenes ka tekstiilitööstuse toodang
Juulis suurenes ka tekstiilitööstuse toodang Foto: PM

Juulis andis töötlev tööstus protsendi võrra rohkem toodangut kui eelmisel aastal samal kuul. Pooled töötleva tööstuse tööstusharudest ületasid juulis eelmise aasta mahtu.

Toodangu suurenemisele aitas kaasa eelkõige puittoodete ja elektriseadmete tootmise kasv. Tööstusharude võrdluses suurenes toodang veel tekstiiltoodete, mootorsõidukite ja mööbli tootmises, vähenes aga elektroonikaseadmete, metalltoodete ning masinate ja seadmete tootmises.

Välisturule müüdi juulis 68% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2015. aasta juuliga võrreldes vähenes korrigeerimata andmetel toodangu müük kodumaisele turule 8% ja müük ekspordiks 6%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2016. aasta juulis tööstuses kokku 5% rohkem toodangut kui eelmisel kuul, sealhulgas töötlevas tööstuses protsendi võrra rohkem.

2015. aasta juuliga võrreldes toodeti tänavu samal ajal elektrit 44% rohkem ja soojust 9% vähem.

Kuigi juulis tööstustoodang suurenes, tuli see selle arvelt, et tänavu oli kaks tööpäeva vähem kui möödunud aasta juulis, kommenteeris Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina. „Tööpäevade arvuga korrigeerimata toodeti tööstuses aga 3% vähem toodangut kui aasta varem,“ lisas ta.

Mertsina märkis veel, et suhteliselt kesisele tootmisele vaatamata on töötleva tööstuse uued tellimused mõõdukalt kasvanud: juulis 5% ning sel aastal keskmiselt 6%. „Samas on siin tegemist vaid umbes poolte tellimustel tegutsevate tegevusaladega, mis moodustavad umbes kolmandiku kogu töötleva tööstuse tegevusalade tootmisest.“

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes