08.04.2021 Neljapäev

Swedbank võtab tänasest vastu pensioni investeerimiskonto avaldusi

Swedbanki pensioni investeerimiskontot saab avada Swedbanki internetipangas.
Swedbanki pensioni investeerimiskontot saab avada Swedbanki internetipangas. Foto: Swedbank

Alates tänasest on võimalik Swedbankis esitada avaldus pensioni investeerimiskonto (PIK) avamiseks, mis annab inimesele võimaluse hakata alates septembrist oma teise pensionisamba raha ise investeerima. 

PIK on võimalus jätkata riigi abiga pensioni kogumist, kuid pensionifondide haldurite asemel saab igaüks investeerimisotsuseid teha ise, teatas Swedbank.

PIK-i saab üle kanda nii teise pensionisamba uued sissemaksed kui ka juba varem teise sambasse kogutud raha või osa sellest. PIK-i eelis teise samba süsteemist lahkumise ees on fakt, et sinna koguneb endiselt raha 2+4 skeemi alusel ehk jätkates teise sambasse omapoolseid kaheprotsendilisi sissemakseid lisab riik sellele neli protsenti sotsiaalmaksu arvelt.

Swedbanki pensioni investeerimiskontot saab avada Swedbanki internetipangas. Koos PIK-i avamisega saab kohe esitada ka vahetusavalduse, et tuua juba kogunenud pensioniraha oma PIK-ile.

Hiljemalt tänavu 31. juulil esitanud vahetusavalduste puhul kantakse raha pensionifondist PIK-ile 1. septembril ja seejärel saab oma pensioniraha ise investeerima hakata. Avaldusi uute sissemaksete laekumiseks PIK-ile saab esitada alates alates 1. septembrist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes