18.06.2014 Kolmapäev

Sulling: Eesti majanduse areng on liialt sõltuv pangalaenudest

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sullingu sõnul on Eesti majanduse areng liialt sõltuv pangalaenudest ja kapitalile juurdepääsu lihtsustamiseks plaanib ministeerium eeloleval Euroopa Liidu finantsperioodil 145 miljoni euro suurust finantspaketti.

Sulling: Eesti majanduse areng on liialt sõltuv pangalaenudest
Sulling: Eesti majanduse areng on liialt sõltuv pangalaenudest Foto: PM

"Eesti-taolisel väikese avatud majandusega riigil saab kasv tulla vaid ekspordist. Selleks et tagada edukas eksporditulemus, me peame tagama ettevõtetele juurdepääsu erinevatele finantsinstrumentidele, katmaks nende investeeringuvajaduse," ütles Sulling Finance Estonia konverentsi avakõnes.

"Räägitakse et meie majandus on liialt sõltuv pangalaenudest, et laenu võtmine pole alati optimaalne lahendus või et neil kes seda vajavad, näiteks kasvuettevõtetel, pole alati võimalik laenu saada. Aga lisaks virisemisele oleme me ka töötanud selle probleemi lahendamise kallal," lisas minister.

"Euroopa Liidu uuel eelarveperioodil on Eesti valitsus otsustanud suunata 145 miljonit eurot struktuurifondide vahendeid erinevatesse finantsinstrumentidesse – riskikapitali, tagatistesse, laenudesse ja krediidiriski kindlustamisse," sõnas Sulling.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!