08.12.2015 Teisipäev

Sven Sester: Eesti ei ühine finantstehingute maksuga

Eesti otsustas, et ei osale enam finantstehingute maksu ettevalmistamise tõhustatud koostöös, ütles rahandusminister Sven Sester pärast Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumist.

Praeguses olukorras ei olnud võimalik maksukoostöö põhimõtete avaldusele alla kirjutada, ütles minister Sven Sester
Praeguses olukorras ei olnud võimalik maksukoostöö põhimõtete avaldusele alla kirjutada, ütles minister Sven Sester Foto: PM

Euroopa Liidu rahandusministrid arutasid teisipäeval Brüsselis toimunud majandus-rahandusasjade nõukogu (Ecofin) kohtumisel finantstehingute maksu tõhustatud koostöö olukorda.

"Oleme finantstehingute maksu väljatöötamise tõhustatud koostöös konstruktiivse partnerina osalenud aastast 2013, kuid teadmises, et peame maksu kehtestamist enne rakendamist  hoolikalt kaaluma," ütles rahandusminister Sven Sester.

"Läbirääkimiste käigus on maksu aluspõhimõtete esialgne kokkulepe meie algeesmärkidest tõhustatud koostööga liitumisel palju kaugenenud. Näiteks on maksubaas kitsenenud ja ta mõjud osaliselt ettenägematud, arvestades, et oleksime oma regioonis ainus selliselt finantssektorit maksustav riik. Seega ei olnud praeguses olukorras võimalik maksukoostöö põhimõtete avaldusele alla kirjutada," lisas Sester.

Euroopa Komisjon avaldas 28. septembril 2011. aastal ettepaneku finantstehingute maksu kehtestamiseks kogu Euroopa Liidus, kuid selles ei saavutatud kokkulepet. Edasi mindi finantstehingute maksu tõhustatud koostööga, kus praegu jätkavad osalemist Austria, Belgia, Saksamaa, Hispaania, Itaalia, Kreeka, Prantsusmaa, Portugal, Slovakkia ja Sloveenia. Tõhustatud koostöö eesmärk on töötada välja direktiivi ettepanek.

Eesti jätkab maksu väljatöötamises osalemist ilma hääleõiguseta, nagu ülejäänud 17 liikmesriiki, teatas rahandusministeerium.

Ecofinil kõneldi veel ettevõtete tulumaksu ühtsest konsolideeritud maksubaasist, mille kohta oodatakse Euroopa Komisjoni ettepanekuid järgmisel aastal. Rahandusministrid said ülevaate ka üldisest majandusjuhtimisest. Euroopa Komisjoni soovituste peasuunad on jäänud samaks: investeeringud, struktuursed reformid ja vastutustundlik eelarvepoliitika on need alused, millele riigid ja Euroopa Liit tervikuna oma poliitika kujundamisel peavad tuginema.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255