08.08.2017 Teisipäev

SEB soovitab õppelaenu võtta vastavalt vajadusele

SEB internetipangas ja kontorites saab alates 8. augustist taotleda õppelaenu, mis on riigi poolt tagatud laen hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks.
Alates 8. augustist saab SEB internetipangas ja kontorites taotleda õppelaenu
Alates 8. augustist saab SEB internetipangas ja kontorites taotleda õppelaenu Foto: Postimees


„Õppelaenu tasub võtta, kui laenu kasutamise eesmärgid on hästi läbi mõeldud. Laenu saab taotleda õppeaasta jooksul ka osade kaupa, vastavalt tegelikule vajadusele. Seega on mõistlik kaaluda, kas vajatakse kogu laenusummat korraga või pigem kasutatakse seda osade kaupa ning kas tullakse toime iga-aastase õppelaenu intressi tasumisega õpingute ajal. Soovitame õppelaenu osade kaupa võtta eelkõige neil tudengitel, kes ei kata sellega õppemaksu, vaid igapäevaseid elamiskulusid,“ kommenteeris SEB eraklientide äriarendusjuht Evelin Tammearu.

Peagi algava õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 1920 eurot, intressimäär on 5% laenujäägilt aastas ja lepingu sõlmimine tasuta. Lühema kui üheksakuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära, 960 euro ulatuses.

„Aasta-aastalt on teadlikkus ja vastutustundlikkus õppelaenust kui finantskohustusest tudengite seas kasvanud ja tavaliselt ei taotleta õppelaenu, kui selleks tegelik vajadus puudub. Laen võib aga olla regulaarse sissetuleku puudumisel õppurile hädavajalik, näiteks õppemaksu tasumiseks, arvuti ostmiseks või elamiskulude katmiseks,“ lisas Tammearu.

Õppelaenu käendajaks sobib Eesti kodanik või pikaajalise elamisloa või alalise elamisõigusega isik, kes on viimase kolme kuu jooksul saanud regulaarselt vähemalt miinimumpalga suurust sissetulekut. Pärast õppelaenulepingu sõlmimist saavad kaks eraisikust käendajat pangakontoris või internetipangas vormistada käenduslepingud. Laenu saab tagada ka Eestis asuva kinnisvaraga ja selle sobivuse kohta õppelaenu tagatiseks saab täpsemat infot igast SEB kontorist.

SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 15. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 12. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.

Õppelaenu kohta on võimalik täpsemalt lugeda SEB kodulehelt www.seb.ee/oppelaen. Lisainfot laenu kohta saab küsida vestlusruumi kaudu SEB kodulehel, mis  asub õppelaenu tootelehel (www.seb.ee/oppelaen). Õppelaenu vestlusruum on avatud ajavahemikus 08:30-17:00. Suhtlemise alustamiseks piisab vaid kliendi ees- ja perekonnanime ning e-posti aadressi sisestamisest.

Evelin Allas, kommunikatsioonijuht

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes