05.09.2018 Kolmapäev

SEB investeerib Balti finantsidufirmadesse paar miljonit eurot

SEB grupi investeerimisfond SEB Venture Capital käivitas uue programmi, et investeerida Eesti, Läti ja Leedu varajase faasi finantstehnoloogia ettevõtetesse (fintech) paar miljonit eurot.

Investeerimisprogrammiga soovitakse jõuda kõige paljulubavamate idufirmadeni, kelle ideedest võib tõusta kasu pangaklientidele ning finantseerimisega aidatakse neil ideid ellu viia. Järgmise viie aasta jooksul kavatseb SEB investeerida 10–20 Balti idufirmasse ning investeering ühe idufirma kohta jääb üldiselt 50 000 ja 200 000 euro vahele, teatas SEB.

"Soovime ühendada jõud Fintech’idega, kellel on selge ettekujutus, kuidas parandada finantsteenuseid ning töötame nendega koos, et plaanid ellu viia. Finantsteenused peavad muutuma lihtsamaks, paremini arusaadavateks, mugavamateks, kiiremateks ja turvalisemateks. Idufirmad oma innovaatilise lähenemisega ja aitavad meil seda eesmärki saavutada. Idufirmadele pakub partnerlus SEB-ga uusi võimalusi kasvamiseks ning klientide arvu suurendamiseks. Uus algatus on selge märk, et näeme avatud panganduse tulevikku partnerluses ning oleme valmis sellesse investeerima, kuna usume Balti idufirmadesse," ütles SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik.

Eesti riikliku fondivalitseja AS SmartCap juhatuse liige ja riskikapitali fondide juht Sille Petai lisas, et Eesti startup-ökosüsteemi on kohaliku korporatiivse riskikapitali lisandumine väga oodatud. "Lisaks finantsinvesteeringule toetab SEB ambitsioonikaid ettevõtjaid tehnilise abi, laia mentorvõrgustiku ning vajalike tööriistadega, et ettevõtted saaksid kasvada kiiremini ja saavutaksid oma eesmärgid. Startup'id toovad traditsioonilisse pangandussektorisse värsket mõtlemist ning lisaväärtust klientidele, kiirendades innovatsiooni," märkis Pettai.

SEB rahastus on mõeldud nii finantsteenuste vallas tegutsevatele idufirmadele kui ka ettevõtetele, kelle ideedel on finantssektoris potentsiaali ja kes pakuvad näiteks automatiseerimist, masinõpet või tehisintellekti lahendusi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes