01.06.2023 Neljapäev

RIA toetab Tehnopoli küberkiirendi kaudu idufirmasid 720 000 euroga

Tehnopol Startup Inkubaator ühes Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) ja Euroopa küberpädevuskeskusega (ECCC) korraldavad küberkiirendit, kuhu järgmised kaks aastat on oodatud kandideerima küberturvalisuse valdkonna iduettevõtted.

Kuuekuuline kiirendiprogramm on avatud tudengitele, teadlastele, iduettevõtjatele ja VKE-de spin-off tiimidele.
Kuuekuuline kiirendiprogramm on avatud tudengitele, teadlastele, iduettevõtjatele ja VKE-de spin-off tiimidele. Foto: pexels

Küberkiirendi kahe vooru vältel aidatakse oma tooteid või teenuseid arendada 15 iduettevõttel, kes saavad oma idee arendamiseks tipptasemel nõu ja 48 000 eurot, teatas Tehnopol.

Kiirendiprogrammi eesmärgiks on küberturvalisuse valdkonnas uute toodete ja iduettevõtete tekitamine – seeläbi tuuakse turule uusi küberturvalisuse valdkonna tooteid ja teenuseid, mis loovad kasu ka teistele ettevõtetele. Kiirendis osalejate äriideed peavad vastama ühele kahest tingimusest: see peab olema kas tipptasemel küberturvalisuse lahendus erasektorile, eelkõige väikstele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE), või lahendus, mis keskendub uute tehnoloogiate, nagu tehisintellekti, 5G või masinõppe, küberturvalisusele.

"Iga uue tehnoloogia kasutuselevõtmisega muutub küberturvalisus üha olulisemaks ja pelgalt reeglite kehtestamisest alati ei piisa, et tuvastada turvanõrkuseid, hoida andmeid turvaliselt või heidutada küberkurjategijaid. Kübervaldkonna innovatsioon peab uute tehnoloogiatega kaasas käima ning Euroopa Liit on selle võtnud südameasjaks. Tehnopoliga koos välja töötatud küberkiirendi aitab ägedatel ja uuenduslikel küberturvalisusega seotud ideedel jõuda turule ja saada tuult tiibadesse," ütles RIA teadus- ja arendusosakonna juhataja Lauri Tankler. 

Kiirendi eestvedaja Tehnopol Startup Inkubaatoris, Anne-Liisa Elbrecht, ütles, et ettevõtete digitaliseerimine on täna möödapääsmatu, aga sellega kaasnevad ka erinevad küberturvalisuse riskid, mida peab maandama. "Meie jaoks on oluline toetada maailma muutvaid, suure mõjuga ettevõtteid ehk potentsiaalseid sebrasid, ning küberturvalisusel on siinkohal väga oluline roll. Küberkiirendiga anname hoogu Eesti küberturvalisuse valdkonnas tegutsevatele idufirmadele ja aitame tõsta nende konkurentsivõimet," lisas Elbrecht.  

Kuuekuuline kiirendiprogramm on avatud tudengitele, teadlastele, iduettevõtjatele ja VKE-de spin-off tiimidele. Programm on üles ehitatud sprintide ehk intensiivsete arendustsüklite põhimõttel, kus grupitegevused vahelduvad individuaaltegevustega. Kõigil tiimidel on võimalus osaleda küberturvalisuse koolituste sarjas ning tiimide arengut toetavad pühendunud juhtmentorid.

Vajaduspõhiselt kaasatakse ka valdkondlikke eksperte. Kõik tiimid saavad kasutada Tehnopol Startup Inkubaatori koostöötamise keskust, et soodustada ühtse kogukonna teket ja suurendada koostöövõimalusi teiste idufirmadega.

Küberkiirendisse saab kandideerida 16. juunini. Kiirendit kaasrahastavad Euroopa Liit ja Euroopa küberpädevuskeskus. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference