21.01.2019 Esmaspäev

Riigikogu komisjonide ühisistung keskendub nullbaasiga eelarvestamisele

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon ja rahanduskomisjon arutavad tänasel avalikul ühisistungil eelarve põhjaliku analüüsi ning sealhulgas nullbaasiga eelarvestamise vajadust.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Aivar Sõerdi sõnul on Rahandusministeerium teada andnud, et seoses tegevuspõhisele eelarvestamisele üleminekuga tuleb juba järgmise aasta riigieelarve uuel kujul ja uuendatud infoga. „Riigikogu peab ministeeriumile andma omapoolse sisendi, millistest printsiipidest lähtuvalt ja mis kujul soovitakse riigieelarve kujundamist näha. Samuti infot selle kohta, millise detailsusega peaks riigieelarve seaduses ja selle seletuskirjas esitatud informatsioon olema,“ märkis Sõerd.

„Parlamendipoolsete seisukohtade kujundamisega on kiire, sest Riigikogu praegune koosseis lõpetab just siis, kui alustatakse uue riigi eelarvestrateegia koostamist. Viimaste aastate praktika on näidanud, et riigieelarve on just strateegiaga oma piirjooned saanud,“ ütles Sõerd.

Sõerdi sõnul kuulavad komisjonid ära ka peaministri ettepanekud riigieelarve põhjalikuks revisjoniks ning Rahandusministeeriumilt soovitakse teada, kas niinimetatud nullbaasiga eelarvestamist oleks võimalik rakendada juba 2020. aasta riigieelarvet ette valmistades.

Rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles, et komisjon on arutanud eelarve läbipaistvuse ja eelarves andmete esitamise ning selgema eelarvelise vaate saamise teemat. „Tegevuspõhisele eelarvele üleminekul tuleks eelkõige vaadata, et eelarve menetlemisel oleks võimalik jälgida kulude detailset jaotust teenuste ja programmide lõikes,“ märkis Stalnuhhin. Ta lisas, et neid printsiipe peaks järgima valitsus, kui riigieelarve eelnõu Riigikogule esitatakse.

Istungile on kutsutud peaminister Jüri Ratas ja riigikontrolör Janar Holm ning Rahandusministeeriumi ja Riigikontrolli esindajad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255