01.12.2021 Kolmapäev

OECD hoiatab Eestit majanduse ülekuumenemise eest

Eesti majandus on kriisist hästi taastunud, mistõttu inflatsioonisurve ning majanduse ülekuumenemise jätkumisel peaks valitsus majanduse jahutamiseks samme astuma ning rahalisi toetusi planeeritust järsemalt kärpima, vahendab Postimees Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) täna avaldatud majandusraportit. 

OECD prognoosib Eestile selleks aastaks 9,6-protsendilist majanduskasvu.
OECD prognoosib Eestile selleks aastaks 9,6-protsendilist majanduskasvu. Foto: pixabay

Murelapseks on OECD hinnangul eluasemeturg, kus hinnatõusu peaks pidurdama. Ka toob majanduse taastumine tööjõuturu tasakaalustamatuse, kus vaatamata pandeemia-eelsest ajast kõrgemale tööpuuduse määrale, ei ole leida vajalike oskustega töötajaid. See omakorda suurendab palgasurvet ning inflatsiooni.

OECD prognoosib Eestile selleks aastaks 9,6-protsendilist majanduskasvu. Järgmisel aastal peaks sisemajanduse kogutoodang kasvama 4,5 protsenti ning 2023. aastal peaks kasv aeglustuma 3,8 protsendini. Kasvu vedajaks on OECD prognoosi kohaselt eratarbimine, mida toetab majandpidamiste säästmise määra langus, Euroopa Liidu fondidest saadav raha ning investeeringud.

Inflatsioon peaks ka järgmisel aastal kiirenema 6 protsendi tasemele ning alanema 2023. aastal 3,2 protsendile. Tööpuuduse määr on tuleval aastal 5,4 protsenti ning ületuleval aastal 5,3 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!