02.07.2020 Neljapäev

Kreditex hakkas pankadega võrdselt maksepuhkust pakkuma

Laenutooteid ja investeerimislahendusi pakkuv Kreditex liitus siiani ainsa mittepangast krediidiandjana Eesti Pangaliidu initsiatiiviga lubada ühistel leevendatud tingimustel klientidele maksepuhkust.

Maksepuhkuse saamiseks tuleb pöörduda oma krediidiandja poole ning soovitatavalt enne võlgnevuste tekkimist, et leida võimalikult kiiresti lahendus probleemide ennetamiseks
Maksepuhkuse saamiseks tuleb pöörduda oma krediidiandja poole ning soovitatavalt enne võlgnevuste tekkimist, et leida võimalikult kiiresti lahendus probleemide ennetamiseks Foto: pixabay.com

AB Kreditex AS tegevjuhi Sofia Kirsimaa sõnul on ettevõte pakkunud oma klientidele sarnaselt pankadele maksepuhkusi juba alates märtsikuust. "Kuna juuni lõpuni kehtima pidanud Eesti Pangaliidu ühiste maksepuhkuse andmise reeglite jõusolekut pikendati nüüd 30. septembrini, siis tundus selguse mõttes lihtsam pankade algatusega ka ametlikult liituda," märkis Kirsimaa pressiteates.

Ta lisas, et Kreditex pakub ühise korra järgi maksepuhkust nii era- kui äriklientidele. Kreditex on Kirsimaa sõnul alates eriolukorra väljakuulutamisest märtsikuus andnud maksepuhkust ligi 8 protsendile klientidest.

Eesti Pangaliidu Maksepuhkuste Korraga on olnud võimalik ühineda kõigil krediidiandjatel, kelle majandustegevuseks on krediidi väljastamine. Maksepuhkuste kord reguleerib laenu põhiosa maksete peatamist maksegraafiku muutmise kaudu. Kliendi taotluse alusel pikendatakse ka laenu tagasi maksmise tähtaega maksepuhkuse pikkuse võrra.

Maksepuhkust saab taotleda nii ettevõtete laenude, eluasemelaenude kui ka tarbimisfinantseerimise lepingute puhul. Maksepuhkuse pikkus on eluasemelaenude puhul kuni 12 kuud, tarbimislaenude puhul kuni 6 kuud. Ettevõtted või ettevõtete grupid, kellel on ühe krediidiandja juures krediidilimiit kokku alla 5 miljoni euro, saavad laenudele põhiosa maksepuhkust kuni 6 kuuks.

Eriolukorraga kaasnenud maksepuhkuse andmise ühtne kord kehtib laenulepingutele, mis on sõlmitud enne 12. märtsi ja selle alusel saab maksepuhkust taotleda hiljemalt 29. septembril. Ühiste reeglite alusel saavad maksepuhkust taotleda kliendid, kellel polnud probleeme laenu tasumisega enne maksepuhkuste korra kohaldamist.

Maksepuhkuse saamiseks tuleb pöörduda oma krediidiandja poole ning soovitatavalt enne võlgnevuste tekkimist, et leida võimalikult kiiresti lahendus probleemide ennetamiseks.

Kreditex on finantsettevõte, mille pangaväliste toodete hulka kuuluvad kinnisvaralaenud, autoliising ja autolaenud, tagatiseta laenud ning krediidivahendaja tegevusloaga ühisrahastusportaal Kreditex Ühisraha.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes