12.07.2021 Esmaspäev

Pangaliit: ettevõtete laenunõudlus kasvas juunis enam kui poole võrra

Pangaliidu andmete kohaselt kasvas ettevõtete laenunõudlus juunis märkimisväärselt – uusi laene võeti 58 protsenti enam kui mais, kokku 607 miljonit eurot; samas eraisikute vüetud laenude maht kuuga vähenes pisut, ulatudes 195 miljoni euroni.

Jätkuvalt kahaneb nii eraisikutest kui ettevõtetest maksepuhkusel olevate laenude hulk.
Jätkuvalt kahaneb nii eraisikutest kui ettevõtetest maksepuhkusel olevate laenude hulk. Foto: pixabay

Eraisikute laenuportfelli maht Eesti pankades ületab liidu hinnangul juulis ilmselt 10 miljardi euro piiri ja ettevõtete laenuportfell läheneb 7,7 miljardile eurole, teatas pangaliit.

Jätkuvalt kahaneb nii eraisikutest kui ettevõtetest maksepuhkusel olevate laenude hulk ning juba rekordmadalal tasemel olnud enam kui 60 päeva võlgu olevate laenajate osakaal laenuportfellist langes juunis veelgi, jõudes juunis 0,37 protsendile pankade laenuportfellist.  

Juuni lõpus oli maksepuhkusel 265 ettevõtjast laenajat ning 2219 majapidamist. Mai lõpus oli maksepuhkusel 699 ettevõtte ja 2670 kodumajapidamise laenu ning aasta tagasi juuni lõpus oli kokku maksepuhkusel 23 565 laenu võtnud ettevõtet ja majapidamist.

Maksepuhkusel olevate laenude maht moodustab praegu umbkaudu 0,6 protsenti kogu kodumajapidamiste laenumahust ja 3,1% ettevõtete laenumahust. Mai lõpus olid vastavad näitajad 0,7 protsenti ja 3,1 protsenti.

Ettevõtete laenuaktiivsus juunis suurenes ja maksepuhkusel olevate ettevõtete hulk kahanes. Ebakindlust on vähem ja ettevõtjad vaatavad julgemalt tulevikku,

kommenteeris Pangaliidu juhatuse esimees Allan Parik pressiteates.

"Ehkki endiselt on sektoreid, mis vajavad kriisist taastumisel nii riigi kui pankade tähelepanu ja erinevaid toetusmeetmeid, on Eesti majandus tervikuna kriisist tänaseks taastunud," lisas ta ning avaldas lootust, et sügis ei too kaasa uusi sulgemisi majanduses ja ühiskonnas tervikuna.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!