25.03.2022 Reede

Kogu Swedbanki endine juhatus sai kahtlustuse rahapesus

Riigiprokuratuur esitas Swedbank Eesti pangaüksusele ja selle endistele juhtidele kahtlustused osaluses enam kui 100 miljoni euro suuruses rahapesus, vahendab Postimees Eesti Ekspressi.

Riigiprokuratuur esitas Swedbank Eesti pangaüksusele ja selle endistele juhtidele kahtlustused osaluses enam kui 100 miljoni euro suuruses rahapesus, vahendab Postimees Eesti Ekspressi.  Swedbank Eesti emafirma Swedbank AB teatas sel neljapäeval, et keskkriminaalpolitsei teavitas Swedbank Eestit, et pangaüksust kahtlustatakse rahapesus aastatel 2014–2016.   Kriminaaluurimine pärineb 2019. aastal algatatud finantsinspektsiooni juurdlusest, mille käigus paljastati hulk puudujääke panga rahpesutõkestamise meetmetes. Inspektsioon jagas toona oma uurimistulemusi ka prokuratuuriga-   Keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuur alustasid Swedbank AS-i suhtes kriminaalmenetlust 2019. aastal ja alates sellest ajast on tehtud mitmeid toiminguid. Uuritakse aastail 2011–2017 toime pandud võimalikku rahapesu ning võimalikku valeandmete esitamist finantsjärelevalvele.  Swedbank Eesti emafirma Swedbank AB teatas 15. märtsil, et Swedbank Eesti sai kahtlustuse rahapesus ning uurimine kontrollib, kas Swedbank AS-is on toimunud rahapesu või muu kuritegelik tegevus. Swedbank kinnitas, et teeb ametiasutustega koostööd ja jagab kogu infot uuritavate sündmuste kohta.   "Ülekuulamise puhul on tegemist tavapärase menetlustoiminguga, mis on vajalik täiendavate tõendite kogumiseks. Täiendavat teavet me hetkel selle menetlustoimingu kohta avaldada ei saa," ütles prokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas toona BNS-ile.   Rootsi ja Eesti finantsinspektsioonid on ühisuurimise käigus leidnud, et Swedbankil on Balti riikides olnud suuri vajakajäämisi rahapesu tõkestamise reeglite täitmisel ning teinud Swedbank AB-le hoiatuse ja määranud 4 miljardi Rootsi krooni ehk ligikaudu 360 miljoni euro suuruse trahvi.  Rootsi ringhäälingu SVT andmeil osales Swedbank aastail 2007–2015 Balti riikides ligikaudu 40 miljardi Rootsi krooni ehk 4 miljardi euro väärtuses aset leidnud rahapesus.
Riigiprokuratuur esitas Swedbank Eesti pangaüksusele ja selle endistele juhtidele kahtlustused osaluses enam kui 100 miljoni euro suuruses rahapesus, vahendab Postimees Eesti Ekspressi. Swedbank Eesti emafirma Swedbank AB teatas sel neljapäeval, et keskkriminaalpolitsei teavitas Swedbank Eestit, et pangaüksust kahtlustatakse rahapesus aastatel 2014–2016. Kriminaaluurimine pärineb 2019. aastal algatatud finantsinspektsiooni juurdlusest, mille käigus paljastati hulk puudujääke panga rahpesutõkestamise meetmetes. Inspektsioon jagas toona oma uurimistulemusi ka prokuratuuriga- Keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuur alustasid Swedbank AS-i suhtes kriminaalmenetlust 2019. aastal ja alates sellest ajast on tehtud mitmeid toiminguid. Uuritakse aastail 2011–2017 toime pandud võimalikku rahapesu ning võimalikku valeandmete esitamist finantsjärelevalvele. Swedbank Eesti emafirma Swedbank AB teatas 15. märtsil, et Swedbank Eesti sai kahtlustuse rahapesus ning uurimine kontrollib, kas Swedbank AS-is on toimunud rahapesu või muu kuritegelik tegevus. Swedbank kinnitas, et teeb ametiasutustega koostööd ja jagab kogu infot uuritavate sündmuste kohta. "Ülekuulamise puhul on tegemist tavapärase menetlustoiminguga, mis on vajalik täiendavate tõendite kogumiseks. Täiendavat teavet me hetkel selle menetlustoimingu kohta avaldada ei saa," ütles prokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas toona BNS-ile. Rootsi ja Eesti finantsinspektsioonid on ühisuurimise käigus leidnud, et Swedbankil on Balti riikides olnud suuri vajakajäämisi rahapesu tõkestamise reeglite täitmisel ning teinud Swedbank AB-le hoiatuse ja määranud 4 miljardi Rootsi krooni ehk ligikaudu 360 miljoni euro suuruse trahvi. Rootsi ringhäälingu SVT andmeil osales Swedbank aastail 2007–2015 Balti riikides ligikaudu 40 miljardi Rootsi krooni ehk 4 miljardi euro väärtuses aset leidnud rahapesus. Foto: Swedbank

Swedbank Eesti emafirma Swedbank AB teatas sel neljapäeval, et keskkriminaalpolitsei teavitas Swedbank Eestit, et pangaüksust kahtlustatakse rahapesus aastatel 2014–2016. 

Kriminaaluurimine pärineb 2019. aastal algatatud finantsinspektsiooni juurdlusest, mille käigus paljastati hulk puudujääke panga rahpesutõkestamise meetmetes. Inspektsioon jagas toona oma uurimistulemusi ka prokuratuuriga.

Keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuur alustasid Swedbank AS-i suhtes kriminaalmenetlust 2019. aastal ja alates sellest ajast on tehtud mitmeid toiminguid. Uuritakse aastail 2011–2017 toime pandud võimalikku rahapesu ning võimalikku valeandmete esitamist finantsjärelevalvele.

Swedbank Eesti emafirma Swedbank AB teatas 15. märtsil, et Swedbank Eesti sai kahtlustuse rahapesus ning uurimine kontrollib, kas Swedbank AS-is on toimunud rahapesu või muu kuritegelik tegevus. Swedbank kinnitas, et teeb ametiasutustega koostööd ja jagab kogu infot uuritavate sündmuste kohta. 

Ülekuulamise puhul on tegemist tavapärase menetlustoiminguga, mis on vajalik täiendavate tõendite kogumiseks. Täiendavat teavet me hetkel selle menetlustoimingu kohta avaldada ei saa,

ütles prokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas toona BNS-ile. 

Rootsi ja Eesti finantsinspektsioonid on ühisuurimise käigus leidnud, et Swedbankil on Balti riikides olnud suuri vajakajäämisi rahapesu tõkestamise reeglite täitmisel ning teinud Swedbank AB-le hoiatuse ja määranud 4 miljardi Rootsi krooni ehk ligikaudu 360 miljoni euro suuruse trahvi. Rootsi ringhäälingu SVT andmeil osales Swedbank aastail 2007–2015 Balti riikides ligikaudu 40 miljardi Rootsi krooni ehk 4 miljardi euro väärtuses aset leidnud rahapesus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!