31.08.2015 Esmaspäev

Kinnisvarafirma: Kopli liinide tehing kohest hinnamõju piirkonda ei too

Kinnisvarabüroo 1Partner hinnangul ei too Kopli liinide müük Fund Ehitusele piirkonda kohest hinnamõju.
Kinnisvarafirma: Kopli liinide tehing kohest hinnamõju piirkonda ei too
Kinnisvarafirma: Kopli liinide tehing kohest hinnamõju piirkonda ei too Foto: PM

"Kindlasti omab see mõju piirkonna hindadele, iga arendus on mõjutanud ka naaberpiirkondi. Kui seal ehitatakse välja terve ala, siis see aitab korrastada tervet piirkonda," ütles 1Partneri tegevdirektor Martin Vahter BNS-ile.

"Hinnamõjusse ma kohe pärast tehingut ei usu. See pole nagu aktsiaturg, mis kohe pärast uudist tõuseb. Aga ta lisab piirkonnale optimismi, sellest hakatakse rohkem rääkima. Tallinna linn on püüdnud seda [Kopli liine] pikalt müüa, sellest on räägitud, ja kui piirkonnast räägitakse positiivses võtmes, siis selle järelmõju on ikkagi see, et lõpuks on sellel mõjul mõju ka hinnale," märkis ta.

"Väga hea, et see [Kopli liinid] lõpuks müüdud sai. Kindlasti see annab Kopli poolsaare tipule uue hingamise. Kuigi see projekt on üsna pikaajaline," lisas Vahter.

Vahter rääkis veel, et kuna selles piirkonnas ei ole ühtegi uusarendust, saab see olema esimene, mis aitab korrastada kogu piirkonda. "Koht on iseenesest atraktiivne, see on mere ääres, seal on omad plussid ja miinused. Miinuseks on see, et see on natukene kauge, kuid samas on seal rand ning sinna sõidab ka tramm, mis on järgmine tase, busse saab ju panna igale poole," sõnas ta.

Tallinna linnavalitsus kinnitas Kopli liinide maa-ala müügi kombineeritud pakkumise tulemused, millega OÜ Fund Ehitus ostab Kopli liinide kinnistud 1,9 miljoni euroga, ala arendusse tehtav planeeritav investeeringu maht on kokku 55-65 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255