03.11.2016 Neljapäev

Kaubanduskoda: ettevõtluskonto idee peidab endas kuritarvituse ohte

Kaubandus-tööstuskoda kiidab rahandusministeeriumi ettevõtluskontode algatust, sest see vähendab bürokraatiat, kuid leiab, et sellega võib kaasneda mitmeid kuritarvituse ohte.

Koda toob välja, et näiteks on praktikas väga keeruline kontrollida, kas ettevõtluskonto omanik osutab juriidilisele isikule teenust või müüb talle kaupa. Seega võib esineda juhtumeid, kus tegelikult osutatakse teenust, kuid see vormistatakse maksukohustuse vähendamise eesmärgil kauba müügina, märkis koda kodulehel.

Seetõttu tegi ettevõtjate esindusorganisatsioon rahandusministeeriumile ettepaneku võimaldada uut lahendust kasutada ka juhul, kui inimene osutab teenust mõnele juriidilisele isikule või FIE-le.

Lisaks kirjutas koda, et kui inimestele lubatakse ettevõtluskonto kaudu osutada teenuseid ka äriühingutele, siis on kuritarvituste vältimiseks vajalik vähendada ka 25 000-eurost piirmäära näiteks 10 000 euroni.

"Kuritarvitamise riske aitaks vähendada ka see, kui teenuse osutamisest ja/või kauba müügist laekuvad summad liiguksid pangaülekannetena, mitte sularahas," teatas kaubanduskoja juhatus.

Rahandusminister Sven Sester tutvustas oktoobri alguses plaani luua väikeettevõtluse ergutamiseks ettevõtluskonto süsteem, mis muudaks arveldused riigiga automaatseks ja paberivabaks. Süsteem võiks jõustuda 2018. aasta 1. jaanuarist.

"Meie mõte on luua olukord, kus füüsiline isik saab pakkuda oma teenuseid teisele füüsilisele isikule või kaupa juriidilisele isikule nii, et pole vaja mingisugust arvepidamist. Kõik oleks väga lihtne ja arusaadav," ütles Sester.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255