23.04.2020 Neljapäev

EVEA: kriisimeetmed pole paljudele ettevõtetele kättesaadavad

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) teatel pole juba avatud või ettevalmistatud kriisimeetmed väga suurele osale ettevõtjatest kättesaadavad. Eestis juba avatud või plaanitud tugimeetmed välistavad assotsiatsiooni hinnangul väiksemad ettevõtjad või mitmed raskelt kannatanud sektorid läbi meetmete disaini, kas otsese välistuse kaudu või läbi liiga kõrgete lävendite nagu käibe, tööjõukulude või tööjõumaksude miinimumpiirid, teatas EVEA. 

Kriisimeetmed pole suurele osale ettevõtetest kättesaadavad.
Kriisimeetmed pole suurele osale ettevõtetest kättesaadavad. Foto: Pixabay

EVEA nõuab, et kriisi üleelamiseks mõeldud avalikud tugimeetmed nähakse ette ja tehakse kättesaadavaks kõikidele ettevõtlusvormidele ja suurusgruppidele, sealhulgas FIE-dele ja kõikidele mikroettevõtjatele. Meetmete tingimused peavad assotsatsiooni arvates olema neile jõukohased.

Täna peab valitsus kinnitama KredExi ja EAS-i poolt pakutavate kriisiabi meetmete tingimused. EVEA pöördus kolmapäeval majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Kredexi poole Kredexit puudutavate ettepanekutega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255