31.08.2015 Esmaspäev

Ettevõtlusminister Palo astub tagasi

Ettevõtlusminister Urve Palo teatas pühapäeval Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogul enne hääletustulemuste selgumist oma soovist valitsusest lahkuda.
Urve Palo astub tagasi
Urve Palo astub tagasi Foto: PM

"Tänavu kevadel sõlmitud koalitsioonileping oma ligi 40 leheküljega peaks näitama, et Eesti on valmis. Reaalsuses oleme aga kaugel sellest. Maailm meie ümber muutub üha kiiremini ja Reformierakondlik stagnatsioonipoliitika on jätnud meid rahvusvahelises konkurentsis ühte jalga lonkama. Mina ei ole nõus seda poliitikat ellu viima," ütles Palo BNS-ile.

"Mu enda erakonnakaaslased võivad kinnitada, et mul oli väga tõsiseid kahtlusi Reformierakonnaga partnerluse osas juba kevadel, kuid tänaseks on mõõt lõplikult täis," rääkis ta. "Viimastel nädalatel on selgeks saanud ka see, et praeguses koalitsioonis Eesti jaoks olulisi otsuseid ei langetata."

"Ma ei pea võimalikuks istuda järgmised kolm aastat mugavuskoalitsioonis ning sikutada reitingupunktide nimel üksteisel vaipa jalge alt ära, ütles Palo.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu toetas pühapäeval erakonna praeguses valitsusliidust jätkamist.

Valitsuse püsima jäämise poolt hääletas 35 volikogu liiget ja 25 arvas, et sotsiaaldemokraadid peaksid otsima teistsuguseid poliitilisi võimalusi oma ideede realiseerimiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!