17.09.2018 Esmaspäev

Estban kutsub investoreid ja idufirmasid osalema äriinglite programmis

Eesti Äriinglite Assotsiatsioon (Estban) kutsub investoreid ja idufirmasid osalema Põhjamaade äriinglite programmis.

"Teeme põhitõed selgeks. Ülevaate saab nii juriidilistest küsimustest kui ettevõtte väärtuse hindamisest. Samaaegselt tutvuvad alustavad äriinglid kogenud riskikapitaliinvestoritega. Programm lõpeb ühisinvesteeringuga – kus investeeritakse koos kogenud äriinglitega, kes perspektiivikaid idufirmasid hästi eristavad," ütles Estbani president Rein Lemberpuu pressiteate vahendusel.

Põhjamaade äringlite programm on kutsutud ellu Eesti, Soome, Taani ja Norra ingelinvestorite võrgustike poolt. Esimesed ühisinvesteeringud tehti programmi kaudu sel kevadel. Kokku osales kevadvoorus 35 äriinglilt, kelle hulgas oli nii Eesti, Hollandi, Belgia, Venemaa kui Saudi Araabia investoreid. Ühiselt otsustati paigutada 175 000 eurot Eesti iduettevõttesse Fractory. Kokku kandideeris ühisinvesteeringule üle 100 iduettevõtte.

Idufirmad saavad osalemiseks avalduse esitada Estbani kodulehe kaudu. Esmalt valitakse välja 15 tugevamat, kes esitlevad oma ettevõtet äriinglite ees. Nende hulgast valitakse neli paremat, kes pääsevad rahvusvahelise startup-festivali sTARTUp Day pealavale oma ettevõtet esitlema. Nelja seast valitakse ühise hindamise käigus üks ettevõte, kuhu tehakse vähemalt 250 000-eurone investeering.

Eesti Äriinglite Assotsiatsioon Estban on varases arenguetapi ettevõtetesse investeerivate erainvestorite võrgustik, mille eesmärk on ettevõtluskeskkonna arendamine ja ingelinvesteeringute mahu suurendamine. Tänaseks on Estbanil üle 120 liikme.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes