28.04.2020 Teisipäev

Eesti pangad võtsid kasutusele mobiilipõhise nimemakse lahenduse

Eesti pangad tõid koostöös Läti keskpangaga turule uue pankadevahelise nimemakse lahenduse, mis võimaldab eraklientide vahelisi makseid sooritada vaid saaja telefoninumbri alusel. Esialgu on teenus kasutusel Swedbanki, SEB ja Coop Panga mobiiliäppides ning saab maikuus kättesaadavaks ka LHV klientidele, teatas Pangaliit.

Uue teenuse kasutamiseks peavad kliendid aktiveerima nimemakse seaded oma panga mobiilirakenduses.
Uue teenuse kasutamiseks peavad kliendid aktiveerima nimemakse seaded oma panga mobiilirakenduses. Foto: Pixabay

Nimemakse töödeldakse võimalusel välkmaksena. "Kuigi esialgu saavad uut mugavusteenust kasutada vaid osade Eesti pankade kliendid, on lahendus avatud kõigile pankadele," selgitas Pangaliidu arvelduste töögrupi juht Kaspar Loog pressiteates. 

Eesti pangad tõid uue teenuse turule koostöös Läti keskpangaga, kes haldab nii Eesti kui ka Läti pangaklientide telefoni- ja kontonumbrite registrit. Läti keskpanga makseteenuste juhi Harijs Ozolsi sõnul saab nimemaksetest loodetavasti peagi sarnaselt välkmaksetega kogu Baltikumis uus standard.

"Balti riigid on olnud uuenduslike finantslahenduste eestvedajad kogu euroalal ja kavatseme samas vaimus jätkata. Innovaatiline finantsturu infrastruktuur on meie ettevõtete jaoks konkurentsieelis, mis aitab kaasa majanduse tugevnemisele Eestis ja Lätis," kommenteeris ta. 

Mobiiltelefonipõhised reaalajas toimuvad maksed lubavad süsteemiga ühinenud pankadel pakkuda finantstehnoloogia ettevõtetele, e-kaubandusele, kaubandusele ja muudegi sektorite ettevõtjatele uusi võimalusi teenuste arendamiseks ja klientide kasutajakogemuse parandamiseks.

Uue teenuse kasutamiseks peavad kliendid aktiveerima nimemakse seaded oma panga mobiilirakenduses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!