02.07.2018 Esmaspäev

ECB andis Luminorile heakskiidu Baltikumis piiriüleseks ühinemiseks

Luminor sai Euroopa Keskpangalt heakskiidu viia lõpule piiriülene ühinemine Baltimaades, mis näeb ette Baltikumi üksuste täieliku integreerimise ühiseks pangaks.

Pangandustegevust Baltimaades jätkatakse Luminor Eesti üksuse ja selle registreeritud filiaalide kaudu Lätis ja Leedus. Juriidiline muudatus plaanitakse lõpule viia 2. jaanuaril 2019, teatas Luminor.

29. märtsil allkirjastas Luminor piiriülese ühinemise lepingu, maikuus sai Luminor Euroopa Keskpangalt loa Lätis ja Leedus filiaalide registreerimiseks ning nende kaudu finantsteenuste osutamiseks. Nüüd, kus Euroopa Keskpangalt on lõplik heakskiit saadud, jätkab Luminor õiguslike ümberkorraldustega.

Muudatus ei mõjuta panga igapäevast tegevust ega klienditeenindust. Muudest Luminoriga seotud arengutest, mis puudutavad toote- ja teenusevalikut, uusi kliendipakkumisi ja digitaalseid edusamme, teavitatakse kliente tavapäraste panga info- ja teeninduskanalite kaudu.

Äritegevuse juhtimise koondamine Eestis asuva üksuse alla ning Läti ja Leedu üksuste filiaalideks ümberkorraldamine muudab organisatsiooni juhtimisstruktuuri läbipaistvamaks ja tööprotsessid efektiivsemaks.

Luminor Bank AS alustas tegevust DNB ja Nordea ühinemisel 2017. aasta 1. oktoobril. Pangas töötab kokku 608 inimest ja konsolideerimisgrupis on ligi 160 000 toodetega klienti. Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja, mille hoiuste turuosa on 16 protsenti ja laenude turuosa 23 protsenti. Ühendpanga juhatuse esimees on Erkki Raasuke, Eestis juhib Luminori Gunnar Toomemets.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!