27.03.2023 Esmaspäev

Amet õpetab lennureisijatele tegutsemist reiside tühistamise korral

Seoses Saksamaal toimuva streigiga on tühistatud palju lennureise, mistõttu tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) õpetab lennureisijatele, mida teha reiside tühistamise korral.

Sõltuvalt lennu tühistamise konkreetsetest asjaoludest võib reisijal olla õigus täiendavale hüvitisele.
Sõltuvalt lennu tühistamise konkreetsetest asjaoludest võib reisijal olla õigus täiendavale hüvitisele. Foto: pixabay

Juhul, kui lennureis tühistatakse, on lennuvedajal kohustus pakkuda reisijale ühte järgmistest valikutest: seitsme päeva jooksul kogu piletiraha tagasimakse ära jäänud reisi või reisi osade eest ning vajadusel esimesel võimalusel tagasilend reisi väljumiskohta; esimesel võimalusel ja võrreldavatel tingimustel teekonna muutmine reisija lõppsihtkohta; vabade kohtade olemasolul võrreldavatel tingimustel toimuv teekonna muutmine reisija lõppsihtkohta reisijale sobival hilisemal kuupäeval.

Juhul, kui reisija on jõudnud juba kas ümberistumisega lennureisi korral tema vahesihtkohta või ootab tagasilendu lõppsihtkohta lennujaamas, tuleb lennuvedajal pakkuda talle uue lennu ooteajaga võrreldes piisavat toitlustust.

Juhul, kui lendu tuleb oodata ööpäev või kauem, tuleb pakkuda reisijale ka hotellimajutust ja transporti hotelli ning lennujaama vahel.

Sõltuvalt lennu tühistamise konkreetsetest asjaoludest võib reisijal olla õigus täiendavale hüvitisele. Hüvitise suurus võib olla 250, 400 või 600 eurot reisija kohta, sõltuvalt lennureisi alg- ja lõppsihtkoha vahelisest vahemaast.

Juhul, kui tekib lennutõrge ning lennuvedaja ei paku ise eelpool nimetatud valikuid, tuleb reisijal võtta ise lennuvedajaga esimesel võimalusel ühendust. Juhul, kui lennuvedaja ise reisijaga ühendust võtab ja alternatiive pakub, tuleb reisijal olla valmis koostööks ning püüda leida endale parim võimalik lahendus pakutavate valikute seast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!